Nem sikerült befejezni a tanévkezdésre az ELTE-épületek felújítását
Az ELTE azt közölte, a munkaerőhiány miatt csúsznak a felújítások, ezért több helyen alternatív oktatási helyszíneket kell használniuk.
Az ELTE azt közölte, a munkaerőhiány miatt csúsznak a felújítások, ezért több helyen alternatív oktatási helyszíneket kell használniuk.
A szerencsétlenség kedd reggel történt, az ELTE részvétét nyilvánította az elhunyt munkás családjának, de azt is jelezték: nem ők felelősek a tragédiáért.
Az ELTE-ÁJK Kari Tanácsát megosztotta a javaslat, miszerint magántanári címet kapott volna a legfőbb ügyész, hogy megkapja a professzori címet.
Sinkó Ervin (1898-1967) könyve volt az egyetlen, amelyet Jugoszláviában bezúztak. Ötven éve halt meg a hithű, mégis mindig különutas kommunista, akinek az újvidéki egyetem magyar tanszékét köszönhetjük.
Legtöbbször az oktatók részéről tapasztalnak szexizmust a diákok, de a diáktársak között is gyakran előfordul.
15 703 magyar nyilatkozott a szexuális életéről az ELTE kutatásában. Kiderült: a magyarok lelkes önkielégítők, de azért a nagy többség elégedett a szexuális életével.
A kormány hallani sem akar a társadalmi nemek tanulmánya szakról – azt pedig nem hallja meg, hogy másról szól, mint amiről ő beszél –, bejelentette hát, hogy családtudományi mesterképzés indul ősztől. A KDNP örül, de egyelőre nem látszik, minek.
Az Emmi államtitkára a marxizmus-leninizmushoz hasonlította a társadalmi nemek elméletét.
A már az ELTE-hez tartozó Márton Áron Szakkollégium felújítása elvileg jövőre lehet kész, az elkövetkezendő 6 évben 192 milliárdot szánnak a kollégiumok feltupírozására.
A prokreatív-genitális-patriarkális szex propagandája épp oly kevéssé keresztyéni jellegű, mint a boszorkányok vízbe fojtása.
Nyílt levélben ment neki az ELTE-nek a KDNP ifjúsági tagozatának elnöke, amiért a nagy múltú intézmény olyan "értékromboló" mesterszakot indít, mint a gender studies. Íme, itt egy gyorstalpaló, hogy a kormánypárti fiatalság is megértse, miről lenne szó.
62 éves korában, rövid kórházi kezelés után elhunyt Jávor István, az ELTE szervezetszociológus kutatója, aki 2009 december és 2010 júliusa között úgy feltérképezte a hazai korrupciót, hogy idehaza le sem hozták a cikket.
Hivatalos: mégsem veszik el a gazdaság- és társadalomtudományi kart a BME-től.
Az Ajtósi Dürer sori kollégium diákjai rettegve járnak haza, van, aki hónapok óta nem tud rendesen aludni, a kollégium vezetősége szerint a hallgatók túloznak, a poloska amúgy sem kollégiumi, hanem országos probléma.
Akár át is vehetné doktori oklevelét az a nő, aki korábban ezt nem tehette meg, mert nem volt hajlandó esküt tenni az új alkotmányra. Az egyetem azóta megváltoztatta az eskü szövegét, erről azonban nem értesítette az érintettet – írja az Index.