Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A már az ELTE-hez tartozó Márton Áron Szakkollégium felújítása elvileg jövőre lehet kész, az elkövetkezendő 6 évben 192 milliárdot szánnak a kollégiumok feltupírozására.
Felújítják a Budapest III. kerületében lévő Márton Áron Szakkollégiumot – közölte Balog Zoltán emberi erőforrások miniszter csütörtökön. A 2,5 milliárdos beruházás az épületgépészeti, villamossági fejlesztése mellett érinti a tűzvédelmet és a berendezések modernizálását is.
Balog Zoltán elmondta, hogy 2016. augusztus 19-től a szakkollégium az ELTE részeként működik (korábban a Balassi Intézethez tartozik), a mostani fejlesztések célja pedig, hogy még magasabb színvonalon szolgálják ki a külhoni magyar, illetve a többi egyetemi hallgató igényeit.
A beruházás egy nagy kollégium fejlesztési stratégiának az első lépése, amelyet néhány hónappal ezelőtt hirdettek meg. Ennek keretében 2023-ig 37 467 férőhely felújítását, illetve újak létesítését tervezik mintegy 192 milliárdos beruházással – mondta a miniszter.
A Márton Áron Szakkollégium esetében viszont a felújítás férőhelyeket fog elvenni, mert a modernizálás új tereket is igényel, ezért 993 férőhellyel szemben csak 850 férőhely marad benne, mire végeznek a beruházással.
Balog Zoltán azt mondta, bíznak benne, hogy a kollégiumfejlesztési program nemcsak a magyarországi, hanem a külföldi hallgatók számára is vonzerőt jelent majd, a Stipendium Hungaricum program keretében pedig amúgy is több ezer külföldi hallgató képzését vállalta a kormány.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter azt mondta, örömmel értesült Balogtól arról, hogy a Márton Áron Szakkollégium nemcsak a külhoni magyarság, hanem az anyaországi fiatalok tehetséggondozó helye is lehet a jövőben, emellett beszámolt arról a kormánydöntésről is, hogy támogatják a révkomáromi Selye János Egyetem kampuszát.
Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja azt mondta, bíznak benne, hogy jövő év második felében lezárulhat beruházás.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A szakértő szerint a megoldás nem egyszerű, de mindenképp létezik, és nem csak a szülés vagy az idő múlása hozhat enyhülést.
Most Lázár János tárcája már csak annyit közölt: elképzelhető, hogy felszedik a zenélő burkolatot.