A horvátok maradnak a kunánál
Amíg nem lesz versenyképes az ország gazdasága, Horvátország nem lép be az euróövezetbe.
Amíg nem lesz versenyképes az ország gazdasága, Horvátország nem lép be az euróövezetbe.
A japán-magyar kétoldalú kapcsolatok aktuális kérdései, valamint az Európai Uniót érintő pénzügyi-gazdasági kihívások álltak Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke kétnapos távol-keleti szigetországban tett látogatásának középpontjában.
Az EU júniustól dömpingellenes büntetővámmal sújtja a Kínában gyártott napelemeket. A lépés 115 ezer-242 ezer uniós munkahely megszűnését eredményezné az üzletág képviselői szerint, és derékba törné a magyar piacon tapasztalt növekedést is.
Az euróövezet már több mint egy éve kettős mélypontú recesszióban van, és egyelőre korántsem tekinthető magától értetődőnek a fenntartható növekedés elérése belátható időn belül - mondta keddi londoni előadásában Andor László. Az EU-biztos szerint az euró életképességének biztosítása érdekében át kell alakítani a valutauniót, és a költségvetési fegyelem betartatásán kívül hangsúlyt kell fektetni a reálgazdaság versenyképességére és a foglalkoztatásra is.
Túlmutat a magyarországi helyzeten mindaz, amit az Európai Parlament (EP) alapjogokkal, valamint bel- és igazságügyi kérdésekkel foglalkozó szakbizottságában szerdán bemutatott jelentéstervezet tartalmaz - fogalmazott a javaslat készítője, a portugál zöldpárti Rui Tavares a bizottság ülésén. Szerinte nem a szankcionálási szándékon, hanem az uniós alapértékek érvényesítésén van a hangsúly.
A negyedik alkotmánymódosítást, és több más konkrét intézkedést is elítélő határozattervezetet készített az Európai Parlament számára Rui Tavares portugál jelentéstevő. A tervezet az EU hetes cikkelyének alkalmazását is javasolja bizonyos keretek között.
Német külügyminiszterként és Magyarország vendégeként nem feladatom beszállni a magyar belpolitikai vitákba, ezért megértésüket kérem, hogy a tárgyalások minden részletéről nem számolhatok be - szabadkozott Guido Westerwelle, a német diplomácia vezetője hétfőn kora délután, amikor közös sajtókonferenciát tartott magyar kollégájával, Martonyi Jánossal.
Márciusban ismertette az egyik EP képviselő azt a jelentést, amely szerint a Balaton vize egészségtelen és Magyarország vízhelyzete katasztrofális. Magyar kutatók szerint a jelentés tudománytalan, az adatok több évtizedesek lehetnek, a politikusok pedig érdektelenek.
A Fidesz és a Jobbik is kettős mércéről beszél az Európai Bizottság Magyarországról szóló friss előrejelzésével kapcsolatban. Az MSZP szerint a kormány újabb vizsgán bukott el, a DK-s Varju László pedig úgy látja, hogy a kormánynak szüksége lenne egy uniós kézikönyvre.
Az uniós tagállamoknak összesen 230 millió euró összegben kell, illetve kellett tavaly visszatéríteniük az EU agrárköltségvetéséből finanszírozott és a tagországok által jogosulatlanul felhasznált forrásokat – erről fogadott el határozatot az úgynevezett záró elszámolási eljárás keretében az Európai Bizottság csütörtökön.
A magyar állam adóbevételei 2011-ben a bruttó hazai termék (GDP) 37 százalékát tették ki, ezzel Magyarország a tizenkettedik az uniós tagállamok sorában az adóterhelés mértékét tekintve.
A dohány-kiskereskedelmi piac állami újraosztása itthon, az égetett szeszekre alkalmazott különböző adókulcsaink Brüsszelben verték ki a biztosítékot. Eközben egyre mélyebbre süllyed a jegybanki alapkamat. Az online ellenőrizhető pénztárgépek csillingelésére pedig még biztosan várni kell. Tippelje meg a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
A közmédia legfőbb vezetője, valamint a médiatörvény egykori szerzője a legesélyesebb Szalai Annamária posztjára a hvg.hu forrásai szerint. A miniszterelnök „támadhatatlan”, de erős vezetőt keres, aki kordában tudja tartani a mobil- és médiacégeket. Az idő sürget, ugyanis a Fideszben még a választási kampány előtt le szeretnék zárni a mobilcégek frekvenciaügyeit.
Szigorúbb fellépést szorgalmaz négy tagállam, köztük Ausztria azok ellen, akik visszaélnek az EU-n belüli szabad mozgás jogával és a fogadó állam szociális rendszerével - írta pénteken egy osztrák napilap.
Egy friss felmérés szerint drámai mértékben visszaesett az Európai Unió iránti bizalom az EU hat nagy államában. A szegény államok kisegítése és a kemény feltételek miatt erősödik az Európa-ellenesség, és nemcsak Nagy-Britanniában - olvasható az InfoRádió honlapján.
Az Európa Tanács (ET) monitoring bizottsága 21:20 arányban úgy döntött, hogy a szervezet parlamenti közgyűlése júniusi plenáris ülésén vegye napirendre a Magyarországgal szembeni monitoring eljárás megindítását, azonban a döntéshozatal körülményei súlyos eljárási, módszertani és tartalmi kérdéseket vetnek fel - reagált a hírre a Külügyminisztérium.
A fegyverszállítási tilalom kivételével feloldja a Mianmar (a volt Burma) elleni szankciókat az EU – így döntöttek az EU-országok külügyminiszterei hétfőn Luxembourgban.
Az EU-országok külügyminiszterei a Szíria elleni, olajiparral kapcsolatos szankciók enyhítéséről döntöttek hétfőn Luxembourgban. A lépés az indoklás szerint a civil lakosság érdekeit szolgálja, és az ellenzék támogatását célozza.
Szerbia és Koszovó megállapodott pénteken a két ország viszonyának rendezéséről az Európai Unió közvetítésével – jelentette be Catherine Ashton, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője Brüsszelben.
A környezetvédők szerint évente egymilliárd eurós támogatás jut olyan nagyipari halászoknak, akik a kifogott hal jelentős részét döglötten dobják vissza a tengerekbe. A Greenpeace Arctic Sunrise nevű hajója a romániai Konstancából indult útjára, hogy a most lezárás előtt álló uniós halászati politika reformjában az európai kis halászközösségeket mozgósítsa.