Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az EU júniustól dömpingellenes büntetővámmal sújtja a Kínában gyártott napelemeket. A lépés 115 ezer-242 ezer uniós munkahely megszűnését eredményezné az üzletág képviselői szerint, és derékba törné a magyar piacon tapasztalt növekedést is.
Halálos méregként fog hatni az európai és a hazai napenergia-iparra, ha az EU júniustól dömpingellenes büntetővámmal sújtja a Kínában gyártott napelemeket a Magyar Napelem Napkollektor Szövetség (MNNSZ) szerint – írta a Világgazdaság.
A lap szerdai számában ismerteti a szövetség állásfoglalását, amelyben a Prognos kutatóintézet prognózisát idézik: egy 20 százalékos EU-büntetővám 115 ezer, egy 60 százalékos pedig 242 ezer uniós munkahely megszűnését eredményezné.
A 60 százalékos büntetővám 30 százalékkal emelné a napelemes rendszerek árát – mondta Kiss Ernő, a szövetség elnöke a lapnak.
Szerinte ez derékba törné a magyarországi napelempiacon tavaly tapasztalt növekedést is, 2012-ben háromszorosára nőtt a Magyarországon beépített napelemes rendszerek teljesítménye, elérve a 12 megawattot. Ezért a magyar szervezet csatlakozott a Megfizethető Napenergiáért Szövetséghez (AFASE), amely nyílt levélben kérte az EU kereskedelmi biztosától, hogy tartózkodjanak a büntetővámtól.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?