Meghalt a zeneszerző, aki Edith Piaf leghíresebb dalát komponálta
Charles Dumont otthonában halt meg hosszú betegség után, 95 évesen. Szerzeményét, a Non, je ne regrette rien című dalt Piaf tette világhírűvé.
Charles Dumont otthonában halt meg hosszú betegség után, 95 évesen. Szerzeményét, a Non, je ne regrette rien című dalt Piaf tette világhírűvé.
Több mint hatvan évvel a halála után az MI segítségével forgatnak új életrajzi filmet a legendás francia sanzonénekesnőről, Edith Piafról. A film narrátora maga a művész lesz.
A „kis veréb” hangja, egyénisége ma is hozzátartozik Párizshoz, a Padam, padam, a Milord, vagy a Non, je ne regrette rien dallama mindenki számára ismerős. A „minden idők legnagyobb franciája” címért indított internetes szavazáson a tizedik helyen végzett.
Kedden lemezboltban látták, csütörtökön már azt is tudjuk: nem csak a komolyzenét szereti.
Miközben Franciaországban már leginkább csak a hivatalos állami ünnepségeken lép fel, népszerűsége világszerte töretlen. Azt mondja, egész életében a saját útját járta, de tisztában van vele, hogy manapság már nem divat hűségesen kitartani egy bizonyos zenei stílus mellett. Portréinterjú a március 3-án Budapesten koncertező Mireille Mathieu-vel.
Az örmény származású francia sanzonénekes, zeneszerző és színész 94 éves volt.
Megidézve a legendás sanzonénekes drámai fordulatokkal teli életét, Edith Piaf slágereit adja elő több magyar művész pénteken a Kongresszusi Központban. A koncerttel a világ talán legnagyobb hatású énekesnője születésének 100. évfordulója előtt tisztelegnek.
Ha akad egy színésznő, aki jól el tudja énekelni Edith Piaf dalait, akkor jár neki - és a közönségnek - a lehetőség, hogy eljátssza az énekesnőt. Hogy dráma is van-e hozzá, majdnem mindegy.
Soha nem volt könnyű élete a világ talán leghíresebb sanzonénekesnőjének. Nagy szerelme halála után rászokott az alkoholra és a morfiumra, de élete legnagyobb szenvedélye mindig is a színpad maradt – képösszefoglaló.
A francia díva mindössze 47 évet élt, dalai azonban 50 évvel később is úgy másznak az ember fülébe, mint pályájának csúcsán. A sanzonénekesnő életútját sok mítosz övezte, de abban mindenki egyetért, hogy az utcáról küzdötte fel magát a világhírig. Halálának pontos napjáról azonban a mai napig nem tudnak megegyezni.
Halálának közelgő ötvenedik évfordulója előtt új könyv jelenik meg Edith Piafról, amely a hírek szerint több mítosszal is leszámol a sanzonénekessel kapcsolatban. Kiderült belőle egyebek mellett, hogy Piaf nem az utcán született és gyerekként nem kapott vörösbort.
Megrajzolt, csík szemöldökkel hódított Marlene Dietrich, ami manapság kuncogást váltana ki.
Marion Cotillard nem lett szexszimbólum, mégis mindenki isteníti. A lemondott párizsi bemutató után és a magyarországi Batman-premier előtt betekinthetünk a gardróbjába. Tényleg isteni.
A lakásába történt betörés után Charles Dumont francia zeneszerző arra kéri a tetteseket, hogy legalább Edith Piaf sanzonénekeshez fűződő emlékeit küldjék neki vissza.
Bélyegen örökíti meg Edith Piaf (1915-1963) francia sanzonénekesnőt és Miles Davis (1926-1991) amerikai dzsesszmuzsikust az amerikai és a francia posta egy közös bélyegkibocsátási akcióban.
Edith Piaf szerepében lép színpadra az egyik televíziós zenei tehetségkutató műsorban felfedezett Szíj Melinda, aki vasárnap debütál a Győri Balettel, és jövő februártól énekel rendszeresen a Rózsaszínház című életrajzi darabban - írta pénteki számában a Kisalföld.
Életének 79. évében elhunyt Claude Léveillée zeneszerző-szövegíró, Edith Piaf egyik dalszerzője, a "québeci sanzon" egyik legnagyobb alakja szerdán éjjel - értesült a Radio-Canada közszolgálati adó.
Franciaországban kiadták Edith Piaf szerelmes leveleit, amelyeket Louis Gérardin kerékpáros bajnokhoz írt. Kedvenc énekesnőjük jobbára kudarcos szerelmi történeteire legalább annyira emlékeznek a franciák, mint sanzonjainak megrázó szövegeire és dallamaira.