Kevesebb az Erasmus-diák, ez pedig lefelé húzza a budapesti albérletárakat
Tizenhét százalékkal kevesebbet fizetnének a bérlők mint amennyit a bérbeadók szeretnének tőlük kérni.
Tizenhét százalékkal kevesebbet fizetnének a bérlők mint amennyit a bérbeadók szeretnének tőlük kérni.
Tavaly még 10 ezer hallgató tanult külföldön az EU finanszírozta programban, amely azonban a modellt váltott intézmények hallgatói számára már nem érhető el.
A 21 érintett hazai egyetem közül 18-nak júliusban lejár a szerződése, Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár szerint Brüsszel az időhúzásra játszik.
A miniszter azonban hagyott magának egy kiskaput: azt mondta, csak akkor mond le, ha neki felróható okokból nem jön össze a megállapodás ebben az ügyben.
Cseh Katalinék szerint a program finanszírozásában meg lehet kerülni a kormányt.
Pártegyetemeket csinált a kormány Gyurcsány Ferenc szerint azzal, hogy alapítványi fenntartásba adta az intézményeket. Az Erasmus-program felfüggesztésével kapcsolatban megnyilvánuló DK-elnök megérti az EU-t, hogy nem akarja „a tolvajt még külön is megjutalmazni”.
Az intézményeknek azért ment neki az EU, mert a működési modelljük nem garancia arra, hogy átláthatóan is kezelik az uniótól kapott forrásokat.
Nem elég a britek kilépése az EU-ból, még ez Erasmus-programot is otthagyták, pedig továbbra is rengeteg hallgató szeretne Nagy-Britanniában tanulni. Lengyel és magyar hallgatók ötletével foglalkozhat az Európai Parlament.
Szűk két hónappal a kilépés dátuma előtt még mindig bizonytalan, lesz-e megállapodás. Jean-Claude Juncker bizottsági elnök már arról beszél: felkészülnek a legrosszabbra.
Bár akár havi száz euróval is megemelhetik az egyes országokban az Erasmus-program keretében tanuló egyetemisták ösztöndíját, azonban ez még mindig nagyon kevés a a nyugati megélhetéshez. A gondokat tetézi, hogy nem ritka, hogy csak bő két hónapos késéssel kapják meg így is a hallgatók a pénzüket, az Eötvös Loránd Tudományegyetem nagyot csúszott a kifizetésekkel, már a hazaúton gondolkodtak a hallgatók.
Orbán Viktor fia előbb kiírta a Facebookra, hogy Erasmus-ösztöndíjjal Heidelbergbe megy, aztán kiírta, hogy nem igaz, csak trollkodott.
A németországi Heidelbergben fog tanulni 2016-ban a miniszterelnök fia, aki a Facebook-oldalán közölte, hogy Erasmus ösztöndíjat kapott.
Két román bevándorló megerőszakolt egy lengyel diáklányt Milánó egyik központi részén - írja a Corriere.it.
A Budapesten négy éve eltűnt és a Dunában megtalált Ophélie Bretnacher után múlt héten újabb francia diáklány holttestét találták meg külföldön, ezúttal Ausztriában. Mindketten Erasmus-ösztöndíjjal külföldön tanuló diákok voltak, és nem ők az egyetlenek, akik éppen cserediákok voltak, amikor meghurcolták őket, vagy váratlan tragédia történt velük.
A februári választásokon nem szavazhatnak az Erasmus-ösztöndíjjal külföldön tanuló olasz diákok - jelentette be a római ügyvezető kormány. Huszonötezer fiatal szavazatáról van szó.