Hamarosan feltűnik egy új, piros ikon a Facebook-üzenőfalakon, és érdemes lesz rá odafigyelnie
A Facebook algoritmusa összevissza teszi ki a híreket az üzenőfalra – ahelyett, hogy ezt megoldanák, néhány friss hírre tesznek egy új ikont.
A Facebook algoritmusa összevissza teszi ki a híreket az üzenőfalra – ahelyett, hogy ezt megoldanák, néhány friss hírre tesznek egy új ikont.
Arckép feltöltését kéri a Facebook azoktól a felhasználóktól, aki környékén gyanús tevékenységet észlelnek az automata algoritmusok. Az online igazoltatásba azok is belefuthatnak, akik csak nem elég elővigyázatosan használják a Facebookot.
Hozzászólások írásakor a Facebookon régóta ugyanúgy lehet ismerősöket megjelölni a kommentben, de hamarosan ez még inkább kézre álló lehetőség lesz.
Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a Facebook már sportot űz a Snapchat minden egyes funkciójának lemásolásából, most például a Messengerre került egy "játék" a riválist koppintva.
Nagyon úgy tűnik, hogy Amerikában eltörlik a netsemlegességet kimondó szabályozást. Miként érinthet ez minket? Egyáltalán mi az a netsemlegesség? Valami vagy megy valahova? És miért fontos az egyszeri magyar netezőnek? Sok a kérdés, de legalább ennyi a túlságosan is leegyszerűsítő válasz és félreértés a témában. Igyekszünk mindenre érthetően válaszolni.
A cégek jelenlegi és jövőbeli gazdasági tevékenységére, illetve üzleti stratégiájára is kíváncsiak voltak.
Egy hét alatt két olyan tanulmány is megjelent, amely azzal a kérdéssel foglalkozik, milyen hatással van a fiatalokra, ha túl sokat használják a Facebookot vagy az elektronikai eszközeiket.
A Facebook hosszú évek óta jelentős mértékben rontja a rendszerébe töltött képek minőségét. Most végre lépnek előre egy nagyot – mutatjuk, hogy mennyire látványos az eredmény.
Sok felhasználó panaszkodni kezdett a Facebook miatt, ugyanis egyes embereknél a bejegyzések törlése nem elérhető a megszokott helyen. A közösségi oldal egy eldugottabb szegletében viszont továbbra is megtalálható.
Az amerikai elnökválasztás idején az USA-ban biztosan dübörgött az orosz propaganda, de úgy tűnik, a Brexithez is hozzájárulhattak Putyinék. A britek biztosan szeretnék tudni, hogy a Facebookon és a Twitteren közzétettek-e szavazókat befolyásoló álhíreket, a politikusok nyomást is gyakorolnak a közösségi oldalakra.
Bangladesi rajongók segítették Mága Zoltánt a hihetetlen műveletben.
Egyre több olvasónktól kapunk üzenetet arról: eltűnt a Facebook jobb oldalon látható sávjából az ismerősök legutóbbi tevékenységeit mutató doboz.
Egy sor intézkedést jelentett már be a Facebook az álhírek elleni harc jegyében, de szakértők szerint teljesen érthetetlen a közösségi oldal munkája, és semmilyen eredményre nem vezet.
Rubint Réka posztjait azért vizsgálta a versenyhivatal, hogy tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak minősül-e megjelenésük. Végül a GVH nem állapított meg jogsértést.
Evan Spiegel, a Snapchat vezére több ponton kritizálta a Facebook algoritmusait és hozzáállását – nem alaptalanul. A problémáknak mi, felhasználók isszuk meg a levét.
A Facebook és a Twitter is engedett a politika nyomásának, a közösségi oldalak ígéretet tettek: minden adatot rendelkezésre bocsátanak a britek számára, hogy ki tudják vizsgálni az orosz propagandát, amely a kormány szerint befolyásolta az EU-tagságról szóló népszavazást.
Az elmúlt hónapokban több mint 100 ember életét mentette meg a Facebook mesterséges intelligenciája. Volt, akihez úgy ért ki a segítség, hogy még ment az élő közvetítés az oldalon.
Ha a brit királyi család márka lenne, a világ legértékesebbjei között volna a helye – most azt is kiszámolták, pontosan mennyit érnének.
Londonba várja a Facebook a közösségi oldalon működő oldalak adminisztrátorait. A csúcstalálkozón magyar Facebook-adminisztrátorok is részt vehetnek.
Főként a vloggereket akarhatja megnyerni magának a Facebook azzal az új alkalmazással, amit a tartalomkészítőknek szán, és ezzel is jelzi: komolyabban foglalkozik a videósokkal, mint a YouTube.