Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ha a brit királyi család márka lenne, a világ legértékesebbjei között volna a helye – most azt is kiszámolták, pontosan mennyit érnének.
Értékesebb a brit királyi család, mint a Facebook – számolta ki a Brand Finance. Az évente frissített számaik szerint a királyi család tulajdonában lévő tárgyi eszközök összértéke 25,5 milliárd font, az immateriális javaik pedig (például azok a befektetéseik, amelyek várhatóan hasznot hoznak majd az országnak) 42 milliárd fontot érnek. Ez együttvéve 67,5 milliárd font, azaz átszámítva 23,5 ezer milliárd forint.
Ezzel a királyi család még mindig nem olyan értékes, mint az Apple vagy a Google, a Microsoftot és a Facebookot viszont leelőzi. A Forbes, amely folyamatosan frissítve számolja ki a legnagyobb cégek értékét, úgy kalkulál: a Microsoft 87, a Facebook 73,5 milliárd dollárt ér, ez forintban 22,7, illetve 19,2 ezer milliárd.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.