Obama és Lady Gaga fej-fej mellett a Facebookon
Tovább folytatódik a "harc" Barack Obama amerikai elnök és Lady Gaga popsztár között a Facebook közösségi portálon: az énekes után már a politikus is 10 milliós rajongótábort tudhat magáénak.
Tovább folytatódik a "harc" Barack Obama amerikai elnök és Lady Gaga popsztár között a Facebook közösségi portálon: az énekes után már a politikus is 10 milliós rajongótábort tudhat magáénak.
A Twitter népszerűségének okairól valószínűleg könyveket lehetne írni: talán az újszerű és rövid közösségi kommunikáció, talán az erős közösségi funkciók, de az is lehet, hogy csak „divat”, és majd elmúlik.
A médiatörvény eredeti tervezete és az utóbbi napok hírei gyanút ébresztenek az emberben, a Fidesz nem tud a média szerkezetében és ezen keresztül az egész közbeszéd formálásában bekövetkezett óriási változásokról, vagy nem akar róla tudomást venni. Az elmúlt évtizedben a kommunikáció világában valóban forradalom zajlott le. Az online térben – miközben ellenőrzése lehetetlen – olyan kezdeményezések születhetnek, amelyek a politikai nyomásgyakorlás eszközeivé válhatnak – állapítja meg Jeskó József, a Méltányosság Politikaelemző Központ munkatársa.
Épp a FIFA által szabott határidő lejárta előtt változtatta meg a nigériai futballválogatott két éves nemzetközi eltiltásáról szóló döntését Goodluck Jonathan, az ország elnöke, aki szerint a visszavonásban szerepet játszottak a Facebook-oldalán megjelent tiltakozó bejegyzések százai is. De nem Nigéria az egyetlen, ahol a csúfos vébészereplés miatt politikai téma lett a foci.
Százezrek lettek a Shut Up, I'm Talking (Pofa be, én beszélek) című könyv rajongói a Facebookon. A szerző először nem is értette, mi történt .
Lady Gaga népszerűbb Barack Obama amerikai elnöknél - legalábbis ami a Facebook közösségi portált illeti.
Néhány évvel ezelőtt a civil mozgalmak javarészt utcai tüntetéseket, petíciók aláírását, vagy csoportos akciókat jelentettek. De mindez most megváltozni látszik. Egy új médiumnak köszönhetően már olyanok is kinyilvánítják a véleményüket, akik eddig nem akarták, vagy egyszerűen nem tudták - olvasható az Adrenalin blogon.
A Medián felmérése szerint a megkérdezettek kétharmada nem akar tűzijátékot, 84 százalék hallott Dóczi-Tóth Eszternek a Facebook-on indított mozgalmáról – vagyis, hogy a megtakarított pénzt adjuk oda az árvízkárosultaknak. A kormány kapott egy szép feladványt. A tűzijáték elmaradása most, csak ezen az augusztus 20-án, a lehető leglátványosabb szimbóluma lenne annak, hogy a magyarok többségének igénye van szolidaritásának kifejezésére – vélekedik Babarczy Eszter.
Nagyjából két hónapja szivárog (szivárogtatják), hogy megújul, korszerűsödik a Digg.com. Néhányan nyilván felfigyeltek a hírre, de messze nem okozott akkora felhajtást, mint a Facebook llegapróbb módosítása.
Nem lesz tűzijáték idén augusztus 20-án Miskolcon, a programra szánt összeg megtakarításáról Káli Sándor (MSZP) polgármester döntött, tekintettel az árvíz okozta károkra.
Tíz évvel ezelőtt még örültünk, ha egy ötmegabájtos képet tíz perc alatt le tudtunk tölteni, majd megnézni. A sávszélesség növekedésével és az olcsó digitális gépek elterjedésével azonban a képcsere mindennapossá vált.
Több tízezren csatlakoztak ahhoz a Facebook-csoporthoz, mely szerint nem az augusztus huszadikai tűzijátékra kellene százmilliókat költeni, hanem a pénzt az árvízkárosultak megsegítésére csoportosítsák át.
A Facebook a legnépszerűbb weboldal, de az 500 millió regisztrált tagból vajon hányan tudják helyesen használni? Ha nem vigyázunk, rengeteg veszélynek tehetjük ki magunkat.
Különböző oldalakra beregisztrálni, a közösség tagjává válni, viszonylag könnyű. Eltűnni azonban már nem is olyan egyszerű…
Azzal vádolják a nyugatot, hogy túl sokat képzelt a Twitter szerepéről a tavalyi iráni választásokat követő tüntetésekkel kapcsolatban. "Egy ember, aki megmentette Iránt" - csak mert kijárta a rendszerfrissítés elnapolását a Twitternél, "Nobel-békedíjat a Twitternek" - és a hasonló szólamok durva túlzások lennének?
Kolbász és pia elnevezéssel "hatalmas aperitifet" szervez a Facebookon péntekre egy több mint 3500 fős csoport Párizs egyik muzulmánok lakta negyedében. A szélsőjobboldali szervezetek által támogatott kezdeményezést baloldali pártok provokációnak minősítették, az SOS Racisme (SOS Rasszizmus) jogvédő szervezet pedig a rendezvény betiltását követeli.
Nemcsak a negyvenen aluliak használják a közösségi oldalakat, hanem az ötvenes-hatvanas korosztály is rászokott a kapcsolattartásnak erre a módjára - állítja egy frissen közzétett amerikai felmérés.
A Facebook segítségével talált rá tizenöt éve eltűnt gyermekeire egy dél-kaliforniai asszony.
Tudta-e ön, hogy ha egyszer szinkronizálta az iPhone-ját a Facebookkal, azzal a teljes telefonkönyvét is feltöltötte a benne szereplők nevével, címével és telefonszámával együtt, s az email-címeket törölheti ugyan, de a telefonszámokat tárolja a rendszer? Hallott-e arról, hogy a barátai által használt alkalmazások átvehetik az ön adatait, ezért rengeteg alapbeállítást érdemes megváltoztatni. Összegyűjtöttük ezek közül a legfontosabbakat.
Mark Zuckerberg, a Facebook atyja úgy döntött, hogy az internet legfőbb központja a Facebook kell legyen, és lehetetlenné tette annak megtiltását, hogy az ismerőseink a személyes adatainkat kivigyék magukkal - olvasható a Caracalla blogon.