Egy elgépelés miatt akár 56 millió forintot is fizethet egy facebookozó
Egy ausztrál férfi ezek után kétszer is meggondolja, mit ír ki a közösségi oldalra, miután egy posztja miatt a bíróságon kötött ki.
Egy ausztrál férfi ezek után kétszer is meggondolja, mit ír ki a közösségi oldalra, miután egy posztja miatt a bíróságon kötött ki.
Alaposan felzaklatta a Facebook ügyvivőit egy független fejlesztő, aki hatékony segítséget ajánlott azoknak, akik úgy érzik, túl sok időt töltenek az oldalon.
Magyarországon még mindig a Facebookról beszélünk a leggyakrabban online, és ha már ott vagyunk, receptekről és a koronavírusról olvasunk legtöbbször. Az Instagramot szeretjük a legjobban és a képek alatt leginkább gratulálunk, a legkevésbé pedig a LinkedInt kedveljük. Twittert még mindig kevesen használnak hazánkban. A SentiOne közel 13,5 millió idei online említést elemezve felmérte, melyik közösségi oldalakat kedvelik a magyar internetezők, mikor aktívak azokon és milyen témákról beszélgetnek.
Kilencéves csúcsra nőtt az infláció; benyújtották a 2020-as zárszámadást, de alig derült ki belőle valami arról, mire költötték a gazdaságvédelemre szánt pénzeket; újra felvetődött, hogy szigorúbban szabályozza a politika a Facebook működését. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Rajta vannak az ügyön – üzenték Twitteren.
Péntek este nyolc után közel húszezren jelentettek leállást a Down Detectoron.
A főpolgármester egy zárt Facebook-csoportban azt írta, nem tudná megnyerni az előválasztást, ezért áll be Márki-Zay mögé.
A cég történetének legsúlyosabb botrányát robbantotta a Facebook volt dolgozója, és még nem látszik, hova vezet mindez – ezt taglalja a Time magazin legfrissebb címlapsztorija. Az egyik legrégibb amerikai lap úgy összegez: világosan látszik, hogy a vállalaton belül is fokozódik az elégedetlenség és az engedetlenség.
A Facebook jogászainak és marketingeséinek egyszerre kell harcolniuk: miközben már az amerikai Szenátusban hangoznak el vádak arról, hogy a közösségi média a mostani formájában a demokrácia mellett a felhasználók mentális épségére is veszélyes, folyamatban van az eljárás, amely azt vizsgálja, hogy a riválisok tisztességtelen felvásárlása miatt nem kellene-e feldarabolni a céget. Ebből a szempontból a legrosszabbkor jött a Facebook nagy leállása, amely megmutatta, mennyire függ a világ egyetlen vállalattól.
A Facebook-leállásból a Messenger és WhatsApp két fő riválisa, a Telegram és a Signal is profitált.
A Facebook elnöke hosszú posztban magyarázta cége legutóbbi botrányait.
Erkölcsi csődöt kell jelentenie a Facebooknak, beismerni, hogy segítségre szorulnak a problémájuk kezelésében – állította a cég volt termékmenedzsere az amerikai Szenátus egy bizottsága előtti meghallgatásán.
A hétfő esti globális Facebook-leállás más szolgáltatásokat is magával rántott. A sokakban felmerülő kérdésekre adható válaszokat foglaltuk össze közérthető formában.
Hétfőn magyar idő szerint délután fél hat körül súlyos, globális probléma ütötte fel a fejét. Na jó, nem, csak épp órákra leállt a Facebook, az Instagram és a WhatsApp is. De mit érzünk akkor, amikor egy pillanat alatt levágnak minket a közösségi médiáról, és a „jelenleg elérhető” barátaink helyett üres oldalak fogadnak minket?
Bill Gates már gazdagabb a közösségi oldal alapítójánál.
Azt nem tudni még, hogy az ajánlat valódi volt-e.