Több száz illegális bevándorló indult el Fehéroroszországban a lengyel határhoz
A lengyel kormány szerint komoly határmenti incidensre készül Fehéroroszország. A menetelőket egyenruhások kísérik.
A lengyel kormány szerint komoly határmenti incidensre készül Fehéroroszország. A menetelőket egyenruhások kísérik.
A pontos megfogalmazás szerint "faljellegű akadályra" 125 milliárd forintot költenek.
Ezt erősítette meg az Európai Bizottság alelnöke, aki részt vett a Politico egészségügyi tanácskozásán. Margaritis Szhinász uniós biztos szerint az Európai Unió koordinálja a határok védelmét, és ehhez technológiát ad, de "cementért és kövekért" nem fizet.
Exkluzív interjút adott a CNN-nek Európa utolsó diktátora.
Az igazságügyi minisztérium keresetének adott helyet a minszki legfelsőbb bíróság.
A Fehéroroszországgal szomszédos EU-tagállamok azt érzik, migránshullámot szabadít rájuk Lukasenka, mert kiállt ellene az Unió.
Az 1994 óta hatalmon lévő Aljakszandr Lukasenka vérbe fojtotta ugyan az elcsalt tavalyi elnökválasztás után kitört tüntetéseket, de már fő támogatója, Oroszország is szabadulna tőle. Ennek előjátéka, hogy még szorosabbra fűzi a kapcsolatait Fehéroroszországgal az államszövetségben.
Látványosan felgyorsult az 1999 óta létező orosz–fehérorosz szövetségi állam kereteinek kitöltése az után, hogy Aljakszandr Lukasenka fehérorosz államfő hathatós orosz segítséggel fojtotta el a 2020 augusztusi elnökválasztás után kitört tüntetési hullámot. Most éppen a szövetségi szerződésben említett huszonnyolc szakterületen tervezett integráció részleteiről egyezett meg Lukasenka és orosz kollégája, Vlagyimir Putyin.
A gazdasági integrációról szól a most aláírt 28 pontos megállapodás, Vlagyimir Putyin szerint később jöhet a közös parlament is.
Egy állítólag kétszázezer fős hadgyakorlatot megelőzően találkoztak.
1,7 millió eurós szögesdrót kerítést telepítenek.
A két ország hamarosan közös hadgyakorlatot tart 200 ezer katona részvételével.
Európán belül új migrációs frontvonal alakul ki Belarusz és uniós szomszédjai között, és a menekülteket mindkét oldal a maga politikai céljaira használja ki – írja a Project Syndicate-en Slawomir Sierakowski, a varsói Haladó Tanulmányok Intézetének alapító igazgatója, a német Külkapcsolati Tanács elemzője. Felhívja a figyelmet, hogy a vita egyre éleződik Lukasenka, illetve a lengyel, litván és lett kormány között.
A belarusz csoport rendőrségi és kormányzati hálózatokba szivárgott be, nem titkoltan azzal a céllal, hogy érzékeny információkat szivárogtasson ki.
Világos, hogy a belarusz kormány aljas módon provokál. Az is világos, hogy az uniós tagállamoknak védeniük kell külső határukat. De az is, hogy a határok közti senkiföldjén emberek szenvednek. Megoldás nem látszik.
A Fehérorosz Újságírók Szövetsége nem hagyja magát, és folytatja a tevékenységét.
Sem Irina Levsinával sem egyik riporterükkel nem tud kapcsolatba lépni a BelaPan hírügynökség többi munkatársa. Utóbb derült ki, hogy őrizetbe vették őket. A helyettes főszerkesztőnél is razzia volt, de őt nem tartóztatták le.
A fehérorosz diktatúra tucatnyi rendőre 35 embert hajtott át az EU határán.
Börtönbe kerülhetnek a Zerkalo.io működtetői, ha megosztják a tartalmaikat a közösségi oldalakon.