Orbán Viktor már Siófokon van
Szerda délután elkezdődött a Fidesz-KDNP háromnapos zárt frakcióülése Siófokon. A kihelyezett tanácskozás első napján Orbán Viktor miniszterelnök értékeli az elmúlt időszakot.
Szerda délután elkezdődött a Fidesz-KDNP háromnapos zárt frakcióülése Siófokon. A kihelyezett tanácskozás első napján Orbán Viktor miniszterelnök értékeli az elmúlt időszakot.
A háromnapos kihelyezett frakcióülés kiemelt témája az alkotmányozás, Orbán Viktor miniszterelnök pedig részletes tájékoztatást ad a strukturális átalakítási tervekről.
Az összes kormánypárti képviselő, a miniszterek és az államtitkárok is részt vesznek a Fidesz-KDNP szerdán kezdődő közös frakcióülésén - számol be a hétfői Népszava.
Íjgyártó István moszkvai magyar nagykövet reagált az eddig megjelentekre a Regnum című orosz hírportálon, s Dmitrij Szjomusin, a portál munkatársa e heti írásában magyarázatot követelt a nagykövet néhány megállapítására.
A fideszes képviselő, a 2006. őszi rendőri intézkedéseket vizsgáló miniszterelnöki megbízott az ismertetést követően a parlamentnek is benyújtja majd a törvényjavaslatot.
A Fidesz és a KDNP parlamenti képviselőcsoportjának oktatási munkacsoportja szerint olyan új felsőoktatási törvénytervezetet kell készíteni, amely az MTA elnökének alternatív javaslatán alapul.
Ismét nem jutott tovább a nyugati média hibáztatásánál az új médiatörvény melletti érvelésében a Fidesz az Európai Parlamentben kedden rendezett vitán. A médiaügyi biztos, Neelie Kroes azt ígérte, gyorsított ütemben objektív és mélyreható elemzést folytat a témában az Európai Bizottság, azt vizsgálandó, megfelelnek-e az új szabályok az uniós jogoknak.
A Fidesz-KDNP fővárosi frakciójának vezetője szerint az előző, MSZP-SZDSZ-es budapesti városvezetés katasztrofális gazdasági helyzetet, több mint 800 milliárd forintos pénzhiányt hagyott hátra.
A hét elején a törvényhozás elutasította azt a javaslatot, hogy a Szögi Lajos családjának megítélt 46 millió forintot a költségvetés állja, mert a gyilkosság börtönbe zárt tettesei képtelenek azt kifizetni.
Egyhangúlag támogatta a Fidesz és a KDNP parlamenti frakciója Polt Péter legfőbb ügyésszé választását - közölte a Fidesz frakcióvezetője a két kormánypárti képviselőcsoport hétfői ülése után tartott sajtótájékoztatóján, a Parlamentben.
A Századvég legfrissebb, novemberi felméréséből az derült ki, hogy némileg ugyan csökkent a Fidesz-KDNP támogatottsága, de továbbra is egyedülálló a rendszerváltás utáni politikatörténetben.
Lépésről lépésre és érdemi ellenállás nélkül számolja fel a Fidesz-KDNP a sajtószabadságot. A legújabb törvénytervezet az írott sajtót is a mindenható médiahatóság felügyelete alá helyezi.
Az egyik legmegbízhatóbb közvélemény-kutató szerint „az elmúlt egy hónapban alig történt változás a Fidesz-KDNP népszerűségében, és továbbra is nagyjából minden második válaszadó elégedett az Orbán-kormány eddigi munkájával”.
A kormánypárti többség annak ellenére szavazta meg a 98 százalékos különadóra vonatkozó módosító indítványt, hogy az egyértelműen alkotmányellenes - mondta Szekeres Imre.
Az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet, a Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért jogvédő szervezet levelet írt a kormánypárti képviselőknek az Alkotmánybíróság hatáskörének szűkítéséről szóló törvényjavaslatokkal kapcsolatban. A három szervezet arra kéri a képviselőket, hogy ne szavazzák meg a jogállamiság alapvető fontosságú intézményét lebontó törvényjavaslatokat.
A KDNP frakcióvezetője szerint ha a frakciószövetségben leszavazzák őket, azt "tudomásul veszik".
Elképzelt bokszmeccs: jobb sarokban a Fidesz, bal sarokban a társadalom. Előbbi trénere Arisztotelész bácsi, utóbbi edzője Hegel mester. Megszólal-e a gong?
A választásoknak vége, a Fidesz-KDNP tarolt, a legközelebbi megméretés négy év múlva lesz. Ez éppen elég idő arra, hogy a semmiből felépüljön egy új párt. A kérdés csak az, lenne-e értelme éppen most pártalapításba fogni. Van-e rá igény, és hol van az a "piaci rés", ahol egy új formáció labdába rúghatna?
Még hétfőn elfogadtatná a Fidesz a parlamenttel Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi miniszterelnöki megbízott törvényjavaslatát a nyugdíjpénztár-választás szabadságáról.
Csökkentené Botka László (MSZP) szegedi polgármester hatáskörét a Fidesz, és jelentősen átalakítaná a város irányítását – derül ki azokból indítványokból, melyeket szerdai ülésén tárgyal a testület.