Rogán puhítja az Orbánt fegyelmező német politikusokat
Újabb magas rangú delegáció utazik kedden Németországba, hogy szövetségeseket gyűjtsön a magyar kormány politikájához. Berlin már korábban jelezte, nem tűri Orbán Viktor külön utas politikáját.
Újabb magas rangú delegáció utazik kedden Németországba, hogy szövetségeseket gyűjtsön a magyar kormány politikájához. Berlin már korábban jelezte, nem tűri Orbán Viktor külön utas politikáját.
Jó munkához idő kell – válaszolta a fideszes Nyitrai Zsolt, amikor arról kérdeztük, miért nem valósul meg Orbán Viktor 2010-ben, az állami nyugdíjrendszerbe visszakényszerítetteknek tett ígérete. Be fogják tartani, amit a miniszterelnök ígért, csak nem tudja, mikor, mert nem ő a miniszterelnök – mondta a fideszes Pesti Imre. Magyarország gazdasági csődben volt 2010-ben, a rendszerből kivett pénzből ezt kellett orvosolniuk – magyarázta.
Kínosnak tartják a Fideszben Kósa Lajos ügyeit. A pártban úgy vélik, az ügyvezető alelnök képtelen fegyelmezni magát, elszabadult hajóágyúként viselkedik, igaz, ezt nem merik a szemébe mondani. Ugyanakkor azt is zavarónak tartják, hogy „egy párhuzamos világban él”, hétfőn például jókedvűen számolt be párttársainak az új-zélandi kiruccanásáról.
A DK debreceni önkormányzati képviselői szeretnének választ kapni arra, miként tudott Kósa Lajos több mint 40 millió forintot "végtörleszteni" 2011-re, ha 2010-ben még csaknem kilencvenmillió forintos tartozása volt, megtakarítása pedig nem volt.
Kerényi János fideszes képviselő november 17-én lerántotta riporterünk kamerát tartó karját, amikor ő egy kérdést szeretett volna feltenni neki. Egy héttel később megkérdeztük, nem érzi-e úgy, hogy bocsánatot kellene kérnie. Kerényi nem kér bocsánatot, viszont jogi lépéseket helyezett kilátásba a hvg.hu ellen, mivel szerinte ő nem rángatta a riportert, "csak a mikrofont tolta arrébb", tehát az ezzel kapcsolatos hírt rágalmazásnak tartja. Magyarázatában elmondta, hogy aznap fogorvosi kezelésről érkezett, amit – "a húszméteres síkfutásban világrekordot futó" – riporterünk nem vett figyelembe. Nem értjük az összefüggéseket.
A Political Capital elemzőjét meglepte, hogy az újpesti időközi választáson ilyen nagy többséggel választották meg Horváth Imre MSZP-s jelöltet. Juhász Attila szerint a Fidesz néhány hónap alatt érte el azt a népszerűség-csökkenést, amit legutóbb csak két év után kellett elkönyvelnie.
A Fidesz számított arra, hogy MSZP-s marad az a pesti választókerület, ahol vasárnap időközi országgyűlési választást tartottak – mondta a kormánypárti frakció szóvivője.
Az MSZP elnök-frakcióvezetője szerint az újpesti időközi választásról távolmaradók azt üzenték, hogy egyetértenek az utcán tüntetőkkel és az újpesti választók többségével.
Az MSZP Újpestről kezdené el lebontani a kétharmadot, de nem talált egy olyan országosan ismert politikust sem, akinek jók lennének az esélyei. A Fidesz abban bízik, megint jobb lesz a mozgósításban és be fogja bizonyítani, a népszerűségvesztés ellenére is képes győzni. A főváros 11. választókerületében idén negyedik alkalommal járulhatnak az urnákhoz a választók: ezúttal a Kiss Péter (MSZP) halála miatt kiírt időközi országgyűlési választáson.
A Gyurcsány-Bajnai kormányok elvettek egyhavi bért a pedagógusoktól – írta a Fidesz szóvivője közleményben szombaton.
A Fidesz szerint Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke megint hazudott, mert néhány napja még úgy tett, mintha távol tartaná magát az elmúlt időszak tüntetéseitől, szombaton viszont "bevallotta, hogy valójában a baloldal áll a megmozdulások mögött".
A vidék képviseletéről, a gazdák problémáiról is szó volt a Kisgazda Polgári Egyesület szombati budapesti közgyűlésén. Az egyesület ellenzi az esetleges földadót.
Legalábbis így látja a Magyar Hírlap, meg az ő titkosszolgálati szakértője.
Az október eleji 35-ről 30 százalékra csökkent a kormánypárt tábora, de az ellenzék a leszakadókból nem sokat profitált. A kormányban csalódottak az úgynevezett bizonytalanok táborát gyarapítják, amely 31-ről 35 százalékosra nőtt – derült ki a november első felében végzett felmérésből. Az önkormányzati választások és az elmúlt hetek tüntetéseket kiváltó belpolitikai eseményei mozdították meg a pártpreferenciákat az Ipsos szerint. Főként fiatalok és középkorúak ábrándultak ki a kormánypártból. Az LMP a negyedik legerősebb politikai erővé vált.
Fodor Ibolya pécsi önkormányzati képviselő hazaárulónak, sőt "a gyarmatosítók kiszolgálóinak" nevezte azokat, akik az elmúlt hetekben tüntettek. Utóbb módosította facebookos kinyilatkoztatását, de elnézést nem kért.
A devizahitelek forintosításáról szóló törvény szigorítását kezdeményezi a Fidesz-frakció, hogy a bankok ne tudjanak kibújni az elszámoltatási kötelezettség alól - jelentette be Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője, aki azt is mondta, további intézkedéseket javasolnak annak garanciájaként, hogy az árfolyamgátba belépetteknél a törlesztőrészletek változatlanok maradjanak.
Navracsics Tibor 2009-es előadása verte ki a biztosítékot Simicska Lajosnál, a Magyar Narancs portréja szerint azóta nem beszélnek egymással. Navracsics akkor arról beszélt, be kellene fejezni a "Puch-, illetve Simicsika-kormányok időszakát".
Ha a jobbikosok összefognak, legyőzhetik a vasárnapi időközi választáson a Fideszt - mondta Urbán Flórián, a Jobbik országgyűlési képviselőjelöltje a párt választási fórumán szerda este, Újpesten.
A Fidesz határozati javaslatban kezdeményezi, hogy minden év március 23. legyen a magyar zászló és címer napja, így emlékezve az 1848-as XXI. törvénycikk elfogadásának napjára, mely nyilvános ünnepek alkalmával az összes közintézmény és magyar hajó esetében kötelezővé tette a nemzeti lobogó és az ország címerének használatát.
A kormány újrakalibrálja az alkoholpiacot, mely, ha nem is lesz nemzeti italbolt rendszerű, alapjaiban rendezi át az eddigi visoznyokat. A kormány enyhítésről szóló módosító indítványát a Fidesz leszavazta.