A kisebbségek részére biztosított mandátum nem megoldás?
Nem biztos, hogy a kisebbségeknek biztosított kedvezményes mandátumok akár számukra, akár a többség számára kedvező megoldást jelentenek - olvasható a Political Capital blogon.
Nem biztos, hogy a kisebbségeknek biztosított kedvezményes mandátumok akár számukra, akár a többség számára kedvező megoldást jelentenek - olvasható a Political Capital blogon.
A családok megerősítését, a gyermekvállalás elősegítését, az otthonteremtés és lakhatás támogatását jelöli meg többek között kiemelt területként a szombaton benyújtott Nemzeti Együttműködés Programjának szociális fejezete.
"A következő kormány kommunikációs gépezete láthatóan sokkal hatékonyabb lesz a jelenleginél. S ez nem csak azzal magyarázható, hogy az egy évvel ezelőtt velünk szemben tapasztalt kritikus és távolságtartó hangulattal ellentétben az új kormányt lényegesen befogadóbb és simulékonyabb médiakörnyezet fogadja" - írja blogján a leköszönő pénzügyminiszter, Oszkó Péter.
Az MSZP szerint a Fidesz az Országgyűlés emberi jogi bizottsága nevét felhasználva "politikai boszorkányüldözésbe kezd".
Újabb, ezúttal az önkormányzati képviselő-testületek működését érintő alkotmánymódosítást nyújtott be a Fidesz csütörtökön. A leendő kormánypárt a részletes szabályok miatt ehhez csatolta a helyi önkormányzatokról szóló törvény módosítását is.
A vártnál nagyobb részletességgel kidolgozott és szélesebb körű támogatottságra is esélyes választásireform-javaslatot terjesztett be a Fidesz a parlament elé – olvasható a Political Capital blogon.
Jövő szombaton megalakulhat az új magyar kormány. "Nincs kereszténydemokrata és fideszes miniszter meg államtitkár, egy pártszövetség közös miniszterei és államtitkárai lesznek" - fogalmazott kedden Budapesten Orbán Viktor.
A Fidesz javaslata szerint 2014-ben már 198 (+13) fős egykamarás parlament alakulna, maradna a kétszavazatos rendszer, és az egyéni és listás ágak aránya sem változna - írja Török Gábor.
Csizmadia Ervin, Orbán Viktor „forradalma” címmel megjelent írásában, abból kiindulva, hogy a Fidesz elnöke a kétharmados eredmény ismeretében „a szavazófülkék forradalmáról”, és a „forradalmi parlament” által megvalósítandó Nemzeti Együttműködés Rendszeréről beszélt, Bibó István szellemét idézve, felveti a hatalomkorlátozás és a garanciateremtés szükségességét. Ám Bibó „korlátozott forradalom” elképzelése már 1945-47-ben is illúzió volt, mely 1989-90-ben, mikor megvalósították, eleve idejét múlta. Egyébként is, demokráciában a legitimitás és az alkotmányosság megfelelő garancia a túlhatalommal szemben.
A közterületi parkolás jogi feltételének megteremtése érdekében a közlekedési törvények mellett a helyi önkormányzatokról szóló jogszabályt is módosítaná a Fidesz, az ezzel kapcsolatos előterjesztéseket hétfőn nyújtották be az Országgyűlésnek. A javaslat a 95-ös benzin átlagárához kötné a parkolási díjat és rögzítené, hogy a várakozási díj és a pótdíj után késedelmi kamat nem követelhető.
A kormányalakítással összefüggő törvényjavaslatok tárgyalásával kezdte meg munkáját a parlament hétfőn. A Fidesz 200 fős parlamentet akar, amit a Jobbik sem ellenez. Az MSZP-t a Fidesz "renkívüli hatalomkoncentrációja" aggasztja.
Az új parlament alakuló ülésének napján az Országház mellett egy sörözőbe is ellátogattunk. Sokan és sokféleképpen tudatták velünk, hogy "nem érdekli őket az egész, illetve, ha van is véleményük, az nem való a kamerába". Akadt azonban néhány állampolgár, aki eldiskurált velünk a jövőről. Zenés időutazás a jelenbe.
Sokak számára meghökkentő, hogy a Fidesz a „szavazófülkék forradalmáról vagy „forradalmi parlamentről” beszél. A Fidesz újsütetű beszédmódja valójában arra irányul, hogy nyelvileg is birtokba vegye a politikai teret. A párt nem kevesebbet tűz maga elé, mint hogy lezárja az „ideiglenesség” korát és megnyissa a „véglegességét”. De nem túlságosan nagyigényű vállalkozás-e ez?
Új irány 2010 címmel egy számos, korábban már beharangozott törvénytervezetet tartalmazó javaslatcsomagot nyújt be a Fidesz hétfőn az Országgyűlésnek - jelentette be a párt ügyvezető alelnöke vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.
Érdekes volt az első parlamenti nap, még úgy is, hogy sok olyan nem történt, amire nem lehetett előre számítani. De azért mutat pár dolgot, mit várhatunk a következő négy évben - olvasható a Gulyásdemokrácia blogon.
Az előző parlamenti ciklusból összesen 101 olyan javaslat maradt, amely közül bármelyik tárgyalásával megkezdheti munkáját az új, a rendszerváltozást követő időszak hatodik Országgyűlése.
A Bajnai-kormányra bízná a Fidesz, hogy mi történjen akkor, ha Vona Gábor a Magyar Gárda mellényében jelenik meg az Országgyűlés alakuló ülésén.
Heves vita alakult ki a mai MSZP-frakcióülésen a bizottsági elnöki helyek elosztásáról. A jelenleg is zárt körben tartó tanácskozáson elsősorban a Jobbik nemzetbiztonsági bizottsági helye okozott feszültséget. Lehet, hogy a teljes bizottsági csomagot visszaadják a Fidesznek és újraosztást kérnek – írja a nol.hu.
A nemzeti konzultációnak nevezett rendezvénysorozat első állomása Ózd volt. Orbán Viktor és Pintér Sándor látogatott a városba, hogy többek között a helyi politikusok, rendőrségi vezetők véleményét, javaslatait kérje a közbiztonság javítása érdekében. A beszámolók és hozzászólások után Orbán Viktor értékelte az elhangzottakat. Azt ígérte, hogy az ózdiak, akárcsak az ország más vidékein élők, az új kormány megalakulása után két héttel már érzik majd a közbiztonság javulását.
A devizahitelek forintra váltásáról "bármely változatos tanulmányok is születtek, azok, amelyek vették a fáradságot a részletszámításokra, egyöntetűen nemleges válaszra jutottak" – írja blogján Oszkó Péter.