Gulyás Gergely: A kormány havi másfél millió forintig engedné a katás adózást
Konkrét döntés a katáról még nincs, januártól azonban már változtatnának a jelenlegi szabályokon a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint.
Konkrét döntés a katáról még nincs, januártól azonban már változtatnának a jelenlegi szabályokon a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint.
Az indokként előadott spórolás kevésbé, inkább a Fidesz eredményeinek javítása és az ellenzék esélyeinek rontása lehet a kormánypárti ötlet mögött, hogy 2024-ben egyszerre tartsák az EP- és az önkormányzati választást. A polgármesterek, képviselők egy része – köztük fideszesek is – azonban fél évre legitimációs válságba kerülhetnek, aminek a település lakói láthatják a kárát.
A választások közeledtével egyre torzult a kormánypárti lap narratívája az orosz invázióról, mostanra Putyint erőskezű vezetőként, az ukránokat pedig agresszorként mutatják be cikkeikben.
A Fidesz parlamenti frakcióvezetője szerint az állam így 9-10 milliárd forintot is spórolhat. A törvényjavaslatot már a jövő héten beterjeszthetik. Ha a parlament elfogadja, akkor a jelenlegi településvezetők ugyan 2024 októberéig maradnak hivatalban, azonban már tavasszal döntenek sorsukról a választók.
A csepeli alpolgármester azzal is vádolja Németh Szilárdot, hogy milliárdos támogatásból építtetett egy sportcsarnokot a csepelieknek, ahová épp a csepelieket nem engedi be, és egyébként is a törvényeken felül állónak tartja magát.
Ha rágalmazásról van szó, a parlamentnek nem szokása kiadni a képviselőt. De a kormánypártiak most nem így döntöttek.
A főpolgármester szerint a bevallott bűnöket meg lehet bocsátani, és igen, volt, amikor Horn Gyula a történelem rossz oldalán állt.
Orbán Viktor minisztere reaktiválta KDNP-s tagságát, a KDNP pedig még az Európai Néppártban ül, így ő lehet a kapcsolat a két társaság között. A kapcsolat azonban eléggé elmérgesedett.
Vajda Zoltán felvette a csokot, illetve a nagycsaládosok autóvásárlási támogatását is, ezekért a magyar adófizetőknek mondott köszönetet, Mészárostól viszont visszakérné a "pénzét".
Hiába van Magyarországon történelme annak, hogy egyetemisták szerveződésbe kezdenek, illetve lelkesen haladnak a politikai pálya felé, most úgy tűnik, nemcsak az ellenzék, hanem a Fidesz körül sem hemzsegnek a tenni akaró fiatalok. De miért? Elemzésünkhöz tucatnyi interjút készítettünk egyetemistákkal, egyetemi szervezetek, szakkollégiumok, pártok ifjúsági szervezeteinek tagjaival és egykori politikusokkal, hogy megértsük, miért hiányoznak a fiatalok a politikából.
Elég messzire kell visszamenni, ha az extraprofit kifejezés eredetét keressük. Bár a Fidesz az elmúlt 12 évben többször is előszeretettel használta a szót, volt időszak, amikor saját állításuk szerint ők maguk sem értették, mi is ez és segítséget kértek a megértéséhez.
Csak a kormány kezdeményezhet népszavazást – közvetve ezt mondta ki az Alkotmánybíróság, elmeszelve az ellenzék által kiíratni akart referendumot, amelynek egy jogállamban már csak az időpontja lehetett volna vita tárgya.
A házelnök szerint a Jobbik morálisan megroppant és Gyurcsány Ferencet sem követi már az összes ellenzéki képviselő.