Tisztújítás volt a magyar pékmultinál
A svájci-ír tulajdonú Fornetti csaknem teljes vezetősége lecserélődött.
A svájci-ír tulajdonú Fornetti csaknem teljes vezetősége lecserélődött.
Palásti József világhírű cégétől megválva sem tud elszakadni az egyszer már felfuttatott üzletágtól.
Az új árukat külföldön is piacra dobja.
Közel 40 százalékos növekedést ért el a Fornetti-csoport a 2015 nyarán történt tulajdonosváltása óta, így a július 31-én zárult üzleti évében 100 millió eurós, 31 milliárd forintos árbevételt ért el – közölte a cég.
Miközben a kormány több szektorban építgeti és erősíti a hozzá hű, vazallus vállalkozói réteget, másutt inkább a külföldiek vásárolnak: olyan, befutott magyar márkák jutottak mostanában részben vagy egészben külföldi kézbe, mint a Waberer's, a Sziget, a Fornetti vagy a Szentkirályi.
Nem elég egyszerűen magyarnak lenni, kormányhűség is kell a helyzetbe kerüléshez.
Csatlakozni egy ismert franchise-hálózathoz nyilván kisebb üzleti kockázattal jár, mint a semmiből felépíteni egy márkát. De mennyibe kerül, ha valaki csatlakozni szeretne egy nagy márkához? A Pénzcentrum utánajárt.
Az első Fornetti szállítmány heteken belül indul Németországba, de a cég a külföldi mellett a hazai piaci pozícióit is erősíti: az idént 10 százalék körüli növekedéssel számolnak
1,5 milliárd dollárért adtak-vettek tavaly cégeket Magyarországon. Bár a bővülő tranzakciós piac a cégek versenyképességének javulását is jelenti, az ügyeletek többsége belföldön történik, és a legnagyobbat persze az állam vásárolta.
Tavaly svájci kézbe került a Fornetti, amely nehéz évek után 10 százalékos bővülést tudott felmutatni, idén pedig a német piacot készülnek pékáruval betámadni.
A Fornetti után elkelt a Fornettiből kivált Pek-Snack Kft. is, a tulajdonos Galántai család egy luxemburgi székhelyű befektetési alapnak adta el a céget még februárban. A Pek-Sncaknek komoly magyarországi és horvátországi hálózata van.
A Mercedes az utolsó fillérig elvitte a nyereségét, a menő magyar franchise-t, a Fornettit eladták a svájciaknak, a legnagyobb magyar adós cég pedig gyenge 2,7 milliárddal lóg a NAV-nak. Élelmiszerlánc-biztonsági díjat sem nagyon hajtott be a Nébih, egy népszerű ásványvízfajtát pedig le kellett venni a polcokról. Új sikerágazat van kibontakozóban: repülőtéri parkoló működtetése. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Megtépázta a gazdasági válság a Fornettit, külföldi terjeszkedései tervei részben nem valósultak meg, emellett a tulajdonos-alapító Palásti József és korábbi üzlettársa, Galántai János között szakításig fajult a helyzet – írja a Napi.hu. Szerdán jelentette be, hogy a svájci Aryzta AG vette meg a Fornettit, a lap szerint hatvanmillió euróért, azaz több mint 18 milliárd forintért. A szerdai bejelentésen üzleti titokra hivatkozva nem mondtak részleteket az adásvételről.