Így néz ki a Föld 1 400 000 000 km-es távolságból
Gyönyörű és egyben megható képet készített a Szaturnusz körül keringő Cassini űrszonda a Foldről. Valószínűleg ez volt az utolsó lehetőség, hogy "visszanézzen" a bolygónkra.
Gyönyörű és egyben megható képet készített a Szaturnusz körül keringő Cassini űrszonda a Foldről. Valószínűleg ez volt az utolsó lehetőség, hogy "visszanézzen" a bolygónkra.
A civilizációs ártalmak, a környezetszennyezés, a túlnépesedés és a globális éghajlatváltozások miatt egyre fogy a Föld fogyasztható vízkészlete, ezért az ENSZ március 22-ét a víz világnapjává nyilvánította. Bolygónk vízkészletének kevesebb mint 3 százaléka édesvíz, de ennek is csak kétharmada, 1,3 milliárd köbméter iható. Kiszáradás szélén az Aral-tó, a Kaszpi-tenger, zsugorodnak a gleccserek, olvad a sarkvidéki jégtakaró, mely az édesvízkészletek jelentős tartalékát jelenti.
Picit elhúzódott Zárug Zita és Harkányi Árpád nászútja: 4 év alatt 4 kontinens összesen 46 országában jártak. Főként bringával, 40 ezer kilométert tettek meg, nagyjából annyit, amennyi a Föld egyenlítői kerülete. Ezalatt mindössze 11 defektet kaptak, és naponta fejenként 3353 forintot, vagyis havonta egy minimálbért költöttek.
Az emberek közül ki járt először a világűrben? Hogyan születnek a fekete lyukak? Valójában mekkora a távolság a Nap és a Föld között? Mitől függ egy csillag élettartama? Mi különbözteti meg a napfogyatkozást a holdfogyatkozástól? - Egyebek közt ilyen kérdésekkel találkozhat a tesztben, melynek segítségével próbára teheti a világűrrel kapcsolatos tudását.
A globális felmelegedésről szóló YouTube-csatornáján a NASA mindössze 20 másodpercben összefoglalta, hogyan lett egyre “forróbb” a helyzet a Földön.
Gyermekeink és unokáink szembesülhetnek azzal, hogy 2100-ban a Föld népessége eléri a 11 milliárd embert, a várható következmények pedig ijesztőek.
A Hold öregebb lehet az eddig véltnél, 4,51 milliárd éves az új becslések alapján, melyeket amerikai tudósok végeztek az Apollo 1971-es Holdra szállásakor gyűjtött kőzet- és talajmintákból.
A Föld belső magjának öt százalékáról nem volt eddig képük a tudósoknak, japán kutatók megoldhatták a kérdést.
Az analemma-görbe bemutatására a legkitartóbb csillagászok szoktak vállalkozni, Bajmóczy György ezzel a videóval bizonyította, hogy közéjük tartozik.
Minden erre vonatkozó kutatás becsléseit összegezték a tudósok, majd kijött a szám, hogy mennyi dolgot termelt az emberiség: 30 billió tonnányit. Van az a nézőpont, amellyel ez nem is tűnik soknak.
Érdekes és látványos videót tett közzé az Amerikai Természettudományi Múzeum: a felvételen nemcsak a Föld eddigi népesedését nézhetjük végig, de a következő évtizedekét is.
A Pluto szív alakú, központi síkságának jeges felszíne alatt földalatti óceán rejtőzhet, amely annyi vizet tartalmazhat, mint a Föld összes tengere és óceánja. A Nature című tudományos lapban megjelent kutatások eredményei szerint ezzel a felfedezéssel a Pluto is felkerülhet a Föld mellett a Naprendszer földalatti óceánokat is tartalmazó világainak egyre növekvő listájára, néhány ilyen óceán pedig akár életnek is otthont adhat.
A klasszikus Föld-térképeket joggal vádolják, hogy aránytalan képet mutatnak. Ez a bizarrnak tűnő új térkép sokkal pontosabb.
A második világháborúban több ezer ember életét követelő rakéta továbbfejlesztésével 1946. október 24-én készült az első fotó, amelyen a Föld a világűrből látszik.
Ami nálunk a naplemente, az a Holdon a földlemente. Előbbit minden nap láthatjuk, utóbbiról viszont most került ki néhány bámulatos kép és videó.
Eddig úgy hittük, hogy a Naprendszerben a Föld az egyetlen bolygó, amely geológiailag aktív, de most kiderült, hogy a Merkúr is formálódik még.
Földes vagy trágyás volt a tej, üdítőital-maradványok voltak a palackban – csak néhány probléma, amik miatt a forgalmazók jó részének nyers tejét nem lehetne elfogyasztani.
Majdnem négy órán keresztül félárnyékos holdfogyatkozásnak lehetünk szemtanúi.
Erdőirtásokkal, lakatlan tájak benépesítésével és egyéb, a Föld biodiverzitását súlyosan veszélyeztető akciókkal bolygónk vadonjainak 10 százaléka elveszett. És ez csak az elmúlt 25 év mérlege.
Földhöz hasonló bolygót fedeztek fel a Naphoz legközelebbi csillag, a Proxima Centauri, a Kentaur csillagkép vörös törpéje körül - írta a Der Spiegel.