A Föld legendás fái
Nehéz egyértelműen meghatározni, minek alapján lehetne a "leg" kitüntető címet valaminek odaajándékozni, hiszen sok szempont szerint válogathatnánk. Legöregebb, legmagasabb, legkülönlegesebb, legérdekesebb és még sorolhatnánk.
Nehéz egyértelműen meghatározni, minek alapján lehetne a "leg" kitüntető címet valaminek odaajándékozni, hiszen sok szempont szerint válogathatnánk. Legöregebb, legmagasabb, legkülönlegesebb, legérdekesebb és még sorolhatnánk.
A Földet ábrázoló eddigi legrészletesebb és leglenyűgözőbb műholdkép-mozaikot mutatták be a NASA kutatói.
A múlt heti heves chilei földrengés bolygónk egészére hatást gyakorolt, még a napok is rövidebbek lettek miatta – közölték az amerikai űrkutatási hivatal szakemberei.
A táplálkozási lánc csúcsán az ember kényelmesen elhelyezkedett, de az óceánokat kimerítő túlhalászás, a vizeket, a talajt és a légkört szennyező állattenyésztés miatt ideje változtatni a szokásokon.
Budapest szélességi köre vajon melyik nagy amerikai vagy európai városokat szeli ketté? A Hírbehozó blog utánajárt a válasznak.
Az Arizonai Állami Egyetem díjakkal is elismert kutatója, Paul Davies fizikus szerint a földönkívüliek keresésében új módszerekre lenne szükség. Szerinte nem a világűrt kéne fürkészni, hanem bolygónk baktériumait kellene alaposabban átvizsgálni, nem földönkívüli eredetűek-e - írja a Discovery News. Mások szerint viszont a Föld egyre kevesebb rádióhullámot bocsát ki, így nehezebben észlelhető a világűrből.
A NASA által 1880-ban megkezdett földfelszíni hőmérsékletmérések óta, az elmúlt egy évtized bizonyult a Föld legforróbb időszakának.
A Föld népessége az újévben megközelíti a 7 milliárdot: január elsejére virradóra előreláthatólag 6 834 509 600 ember él majd a bolygón - közölte szerdán, Hannoverben a Világnépesség Német Alapítvány (DSW).
Csillagászok bejelentése szerint olyan bolygót találtak, amely főleg vízből áll - írta a New York Times. Ám mielőtt még bárki túlzottan bizakodna a földön kívüli életben, azért nem lenne kellemes ott élni: körülbelül kétszáz fokos a hőmérséklet, és nemcsak vízgőz, hanem más gázok is terjengenek arrafelé.
Egy sok vitát kiváltó marsi meteorit ismét a tudományos világ érdeklődésének középpontjába kerülhet. Új módszerrel vizsgálták ugyanis a kőzetet, amely 13 ezer éve csapódhatott be az Antarktisz jegébe. Újrakezdődhet tehát a vita arról, hogy a meteorit a marsi élet nyomait hordozza-e magán - írja a Discovery News.
Több mint egy milliárd hektárnyi (fél kanadányi) területet lehetne ismét fával beültetni, ezzel 2030-ig összesen hetvenmilliárd tonnányi szén-dioxid légköri kibocsátását spórolná meg az emberi társadalom - derült ki a GPFLR természetvédelmi szervezet jelentéséből.
Tizenegy napos űrrepülést követően pénteken visszatért a Földre az Atlantis amerikai űrsikló - közölte az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
Sokak számára a 2009-es esztendő arról lesz nevezetes, hogy a Holdon végre igazolták a víz jelenlétét - írja a National Geographic. A hír csak pár napos, de máris rendelkezésre áll jónéhány elmélet, hogy miként is kerülhetett víz a Holdra.
Kezdetben teremté Isten az eget és a földet, írja a Genezis. A Biblia azonban minden nyelvre pontatlanul lett lefordítva, véli Ellen van Wolde Ótestamentum-kutató, aki elemzéseit követően biztosan meri állítani: nem Isten teremtette a Földet - minderről a Telegraph számolt be bővebben.
Mégsem véd minket annyira a kozmoszból érkező sugárzástól vagy a napszéltől a Föld mágneses erőtere, mint azt korábban gondoltuk. A Kaliforniai Egyetem kutatói ugyanis azt állítják: gyorsabban veszíti el bolygónk atmoszféráját, mint a Vénusz vagy a Mars.
Az Antarktiszon találták meg amerikai és ausztrál kutatók a Föld leghidegebb, legszárazabb és egyben a legnyugalmasabb pontját, ahol optimálisak a feltételek egy csillagászati obszervatórium működése számára.
A mezőgazdaság számára történt több ezer évvel ezelőtti erdőégetések növelhették meg annyira a légkör széndioxid-tartalmát, hogy annak következtében megváltozzon a Föld időjárása, és elkezdődjék a manapság is folytatódó felmelegedés - olvasható a Quaternary Science Reviews című folyóirat online kiadásában megjelent tanulmányban.
Az amerikai űrügynökség feladata lenne a Földet veszélyeztető óriás-aszteroidák követése, azonban egy szövetségi jelentés szerint nincs meg a szükséges pénzügyi keret ennek teljesítésére.
Francia csillagászok legutóbbi tanulmányukban azt állítják: Földünk egy nap ütközhet a Vénusszal vagy akár el is pusztíthatja civilizációnkat a gravitációnktól szétforgácsolódó Mars is, írja a New Scientist.
Pár órával későbbre halasztotta az amerikai űrkutatási ügynökség (NASA) a Discovery szombati visszatérését a Földre.