A blogger képzeletbeli utazását a Clark Ádám téren, a null kilométerkőnél kezdte (19° 2′ 27″ E). Elég lépni két fokot keletre, máris a Hortobágyi Nemzeti Parkban (21° 2′ 27″ E) találja magát az ember. Majd ha még egy picit keletebbre megy Budapest szélességi körén, épp a Debreceni Nemzetközi Repülőtérre lyukad ki (21° 37′ 27″ E). Átlépve Romániába, valahol Nagybánya alatt halad el (23° 35′ 27″ E), majd a román-ukrán határ felé szeli át az országot, mielőtt átlépne Moldovába. Ukrajnába érkezve néhány száz kilométer utazás után érkezik meg Zaporizzsja alá (35° 13′ 40″ E), vagyis a Fekete-tengertől úgy 100 kilométerre északra ácsorog. Ha kíváncsi a képzeletbeli utazás további állomásaira, kattintson!
Mely városok találhatók Budapest szélességi körén?
Budapest szélességi köre vajon melyik nagy amerikai vagy európai városokat szeli ketté? A Hírbehozó blog utánajárt a válasznak.

Állami informatikai leállás: nem lehet kiváltani a receptre felírt gyógyszereket, akadozik a magyarorszag.hu oldal
Trump teljesítené Moszkva szinte valamennyi háborús követelését
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.
Donald Tusk: a jelek szerint közel lehet az ukrajnai fegyverszünet
Győz a gyümölcshámozó – kritika a Fegyverek című filmről
Az ENSZ szerint azonnal le kell állítani Izrael tervét a Gázai övezet ellenőrzés alá vonásáról
HVG Top 50: A NER házi takarítócége már a hatodik legnagyobb foglalkoztató, a profitverseny ezüstérmese egy fura cégszerűség
A Sziget Fesztivál Nagyszínpadánál is szólt a mocskos Fidesz
A legnagyobb buli csütörtökön a Szigettől 12 kilométerre volt
Páváskodó szitizenek, Shawn Mendes és buborékok – fotók a Sziget második napjáról
Orbán Viktor rendezte fagyiadósságát Török Gábor felé
97 évesen meghalt a legendás Jim Lovell, az Apollo–13 parancsnoka
A Pegasus után újabb izraeli kémprogram magyarországi használatáról számol be egy nemzetközi jelentés
Mindent megváltoztat a 3 százalékos lakáshitel
Munka vagy nyugdíj? Európa-szerte küzdenek a pénzhiánnyal az idősek és a nyugdíjkasszák
Újabb bajba került NER-es céget ment meg a kormány
A kabinet szerint kiemelt nemzetgazdasági érdek fűződik a dunakeszi járműgyártás fenntartásához.