Eléggé rossz hírt tartogatott mára a Morgan Stanley
Rontotta a világgazdaság növekedésére vonatkozó előrejelzését a Morgan Stanley bankcsoport.
Rontotta a világgazdaság növekedésére vonatkozó előrejelzését a Morgan Stanley bankcsoport.
Lagymatag a hitelezés és jövőre eláll az uniós pénzeső, időlegesen stagnálás is lehet ebből.
A reggel hét órakor jegyzett árfolyamához képest az euró 2 forint 15 fillért, a dollár 1 forint 26 fillért, a frank 1 forint 60 fillért, a jen pedig 0,89 fillért veszített értékéből a 3,4 százalékos növekedés hírére.
A Rzeczpospolitának Neil Shearing, a Capital Economics szakértője nyilatkozott, aki „meghökkentően jónak” minősítette a magyar gazdaság teljesítményét, és „még meghökkentőbbnek” azt, hogy Orbán Viktor ezt az eredményt „az EU, az IMF és más nemzetközi pénzügyi intézmények általános kritikája ellenére” érte el. A lap szerkesztője szerint Brüsszel kezdhet aggódni, mi lesz, ha Orbán elmegy.
Az Európai Bizottság téli gazdasági előrejelzése szerint 2015-ben és 2016-ban is lassabb lesz a gazdasági növekedés Magyarországon, mint korábban várták. Ugyanakkor a költségvetési hiány idei mértékét szintén lefelé módosította az EB. A tavalyi évben 3,3 százalékkal növekedhetett a GDP, ám ebben döntően egyszeri elemek játszottak közre. Az államadósság csökkentése emellett pedig csak nem akar összejönni.
A nemzetgazdasági miniszter az MTI-nek ismertette a gazdasági eredményeket és a jövő évi várakozásokat. Arról is beszélt, hogy az alacsony olajár jót, az orosz mélyrepülés viszont rosszat tehet a magyar gazdaságnak, valamint hogy az NGM prognózisainak ismét hinni kezdtek az uniós hatóságoknál. Varga Mihály szerint a hitelesek, a bankok és az ország is jól járhat a devizahitelek kivezetésével.
Javították a magyar és a lengyel gazdaság idei növekedésére adott előrejelzéseiket pénteken londoni pénzügyi elemzők, a vártnál erőteljesebb első negyedévi teljesítménnyel indokolva a döntést.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint 2 százalék felett is lehet az idei gazdasági növekedés.
A javuló külső és belső kilátások hatására tovább gyorsulhat a bruttó hazai termék (GDP) növekedése az idén az MTI által megkérdezett elemzők szerint.