Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) 2,3 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva – jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
A növekedést alapvetően az ipar valamint a kereskedelem, szálláshely-szolgáltatás és vendéglátás teljesítményének bővülése okozta – írta a KSH.
A naptárhatással kiigazított és rendkívüli tényezőktől megszűrt adatok szerint a harmadik negyedévben 2,2 százalékos volt a gazdaság teljesítményének emelkedése az előző év azonos időszakához viszonyítva a második negyedévi 2,4 és az első negyedévi 3,1 százalékot követően.
A londoni pénzügyi elemzők korábban egybehangzóan azt várták, hogy lassul a harmadik negyedévben a magyar gazdaság növekedési üteme, ennek mértékéről azonban jelentősek eltértek a prognózisok. A City elemzőinek előrejelzései 2,1 és 2,6 százalék között mozogtak.Az elemzők előrejelzése a gazdasági növekedés lassulását vetíti előre, hiszen az első negyedévi 3,5 százalék után az egész évre 2,9-3,0 százalék közötti GDP-növekedést várnak. Az Európai Bizottság Magyarországnak idén 2,9, jövőre 2,2, 2017-ben pedig 2,5 százalékos gazdasági növekedést jósol az úgynevezett őszi gazdasági prognózisában, ami összhangban van a magyar kormány előrejelzésével.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Felgyorsítják a felújítási munkákat.
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.