Ilyen még nem volt: a SpaceX fog pályára állítani GPS-helyettesítő európai műholdakat
Még nem áll készen az éles bevetésre az Ariane 6 hordozórakéta, addig is amerikai technológiával juttatnák az űrbe a Galileo navigációs műholdakat.
Még nem áll készen az éles bevetésre az Ariane 6 hordozórakéta, addig is amerikai technológiával juttatnák az űrbe a Galileo navigációs műholdakat.
Kínában még az 1980-as években kezdték el megtervezni a rendszert, amely pontosabb az amerikai GPS-nél. Hónapokra vagyunk attól, hogy teljeskörűen üzembe helyezzék.
Várhatóan ma éri el az egymilliárd főt a Galileo, az uniós műholdas navigációs rendszer mobiltelefonos felhasználóinak tábora. Problémák ugyan időnként még akadnak, de a rendszer egyre pontosabban teszi a dolgát.
Bizonyos zavarok azért még elképzelhetők a Galileo-rendszerben – jelentette a Politico.
Az európai navigációs rendszer egyre pontatlanabbá válik: jelenleg 500 méteres tévedéssel dolgozik, ám ez bizonyos helyzetekben még mindig elfogadható.
Egy ismeretlen hiba miatt napok óta nem működnek az Európai Unió Galileo navigációs rendszeréhez tartozó műholdak, a felhasználókat az amerikaira terelik át. Nem fent van a gond, lent nem oké valami.
A Galileo navigációs programot működtető Európai Űrügynökség hónapok óta vizsgálja, miért nem jár a 18 műhold némelyikén lévő ultrapontos időmérő. Most megtalálták a hibát.
Leállt több atomóra az Európai Unió saját műholdas navigációs rendszere, a Galileo egyes műholdjain, ez azonban nem befolyásolja a szolgáltatás működését – jelentette be szerdán az Európai Űrügynökség (ESA).
Az amerikai GPS-nél pontosabb helymeghatározást ígér az Európai Unió navigációs rendszere, ami a mai naptól él és használható.
Rossz pályára állt a GPS-rendszer európai megfelelőjének tekintett Galileo két, pénteken fellőtt műholdja.
Lisa lesz a neve az Európai Bizottság és az Európai Űrügynökség Galileo elnevezésű műholdprogramja keretében felbocsátandó 27 műhold egyikének, miután Kraaijvanger Lisa Viktória, a Fillér utcai általános iskola tizenegy éves tanulója nyerte el az első helyezést az Európai Bizottság által kilenc és tizenegy év közötti gyerekek számára tavaly meghirdetett Galileo rajzpályázaton Magyarország esetében.
Az űrbe juttatta egy Szojuz űrrakéta európai kontinentális idő szerint pénteken délután 12:30-kor a Galileo műholdas navigációs program első két, a végleges rendszert szolgáló műholdját francia Guyanáról.