Tárki: Orbán 22 év legrosszabb miniszterelnöke
A Tárki közvélemény-kutatása szerint 1990 és 2012 között Orbán Viktor jelenlegi kormányzását ítélik a legrosszabbnak a válaszadók.
A Tárki közvélemény-kutatása szerint 1990 és 2012 között Orbán Viktor jelenlegi kormányzását ítélik a legrosszabbnak a válaszadók.
Nem vitatják a 2006 és a 2010 közötti kormányok legfőbb tanácsadó cégei azt az összeget, melyet az előző ciklus költéseiről közölt a Miniszterelnökség a hvg.hu-val. A Gyurcsány- és a Bajnai-kabinet 16,8 milliárdos költéséből 5,9 milliárdot vitt el a kormányok 10 legfontosabb partnere, amiből a szaktanácsadásra költöttek a legtöbbet. Közülük 4 cég ma már veszteséges, ám vezetőik állítják, ezért inkább a válság okolható, nem az állami megrendelések elapadása.
Az Orbán-kormány megalakulása után pénzügyi függetlenségi harcba kezdett az IMF-fel, amit csak azért szakított meg, mert a hitelminősítők bóvliba vágták a magyar állampapírokat. A kormány hosszú hónapokon át tárgyalt a hivatalos hiteltárgyalások megkezdéséről, de hogy miképp lesz ebből megállapodás, még mindig nem látni. A hvg.hu áttekinti az elmúlt négy évet, mióta Magyarország bekerült az IMF-hitelprogramba. 2. rész
Sikersztorinak minősítették az IMF szakértői azt a 2008-as programot, amelyre az Orbán-kormány akkor és azóta is „rossz” megállapodásként tekint. Lehet ugyan újat kötni, "egy jót", de olyat nem, amely a múltat végképp eltörölné. A hvg.hu két részben tekinti át az elmúlt négy év fejleményeit.
A 2002 és 2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló parlamenti albizottság szerint külön kell választani a Medgyessy- és a Bajnai-kormány, illetve a Gyurcsány-kormányok felelősségének kérdését, ugyanis amíg az előbbiek esetleges gazdaságpolitikai hibái nem alapoznak meg büntetőjogi felelősséget, az utóbbiak tevékenysége miatt ez felvethető. "A bíróság korábban kimondta, soha senki semmilyen költségvetési adatot nem hamisított meg" - reagált a bejelentésére a Gyurcsány Ferenc által alapított Demokratikus Koalíció.
Előbb a Gyurcsány-kormány, majd az Orbán-kormány is spórolni szeretett volna a szolgálati autókon, ám az elrendelt költségstop felemásra sikeredett. Az állami gépkocsibeszerzések az utóbbi években újabb és újabb botrányokat okoztak: most a Fidesz azt kapja vissza, amit ellenzékben maga is művelt a korábbi kormányokkal szemben.
A Gyurcsány-kormány 2005-2006-os lépései 512 milliárd forintos, a következő költségvetésekre is kiható többlet kiadást okoztak - ismerte el a volt kormányfő az államadósság-növekedés okait vizsgáló országgyűlési albizottság pénteki ülésén. Szerinte ugyanakkor az első Orbán-kormány ennél is nagyobb többletkiadásért felel.
A Jobbik azt kérdezi a kormánytól, hogy tudnak-e bizonyos ellentmondásokról az alapítványál és mit kívánnak tenni.
Több paragrafust is átemelhettek az első Gyurcsány-kormány alkotmánytervezetéből a Fidesz-KDNP alaptörvényének szövegezői - tudta meg a Hírszerző.
A Magyar Nemzet szerint az újabb tizenkét áldozatnak összesen 22 millió forintnyi jóvátételt fizet az állam. Velük együtt már 126 károsulttal sikerült megegyeznie a tárcának a kormányváltás óta.
Mivel foglalkoznak, hogyan töltik idejüket, miből fizetik a számláikat a kormányzati, politikai szférából távozott egykori vezetők? Múlt héten indult sorozatunk második részében ismét három volt minisztert kérdeztünk.
Antall Józsefnek 46, Horn Gyulának 47, Orbán Viktornak 45, Medgyessy Péternek 35 napra volt szüksége a választás után ahhoz, hogy megalakítsa kormányát.
Kilenc miniszterével folytat munkamegbeszélést vasárnap Gödön Gyurcsány Ferenc kormányfő a száz lépés politikájaként meghirdetett program részleteiről.
A rendszerváltás óta először ciklus közben megbukott a magyar miniszterelnök, a szocialista-liberális kabinetet vezető Medgyessy Péter. Eltávolítását augusztus 19-én a kisebbik koalíciós párt kezdeményezte, miután a kormányfő korrupciós ügyekkel vádolta meg a nyilvánosság előtt az SZDSZ-t. A "kis puccsot" (Medgyessy kifejezése) az MSZP vezérkara nem sietett megakadályozni, noha a párt parlamenti frakciója pár órával korábban még feltétlen bizalmáról biztosította az ősztől határozottabb kormányzást ígérő miniszterelnököt. A több miniszterének lecserélésére készülő Medgyessy végül saját lemondását volt kénytelen benyújtani augusztus 25-én az államfőnek. Ezzel a - harmincnapos "felmondási időt" előíró (decemberben aztán az Alkotmánybíróság által megsemmisített) - közjogi megoldással egy teljes hónappal meghosszabbodott a kormányválság. Lehetetlenné vált ugyanis, hogy a koalíció - konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal - gyors személycserét hajtson végre a kormány élén.
Gyurcsány Ferenc kormányának tizenhét minisztere a köztársasági elnök jelenlétében, ünnepélyes külsőségek között tette le a hivatali esküt hétfőn az Országgyűlésben.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kormányában nyolc új miniszter kapott bizalmat. Itt olvashatja el életrajzukat, és nézegetheti a miniszteri arcképcsarnokot is.
A Fidesz kifogásolja, hogy Gyurcsány Ferenc kijelölt miniszterelnök még nem hozta nyilvánosságra leendő kormányának névsorát.