Gyilkossággal vádolják a görög kompost, aki a tengerbe lökött egy késve érkező utast, és az megfulladt
Az áldozat egy 36 éves férfi, akinek egyébként volt jegye a hajóra, de letaszigálták róla.
Az áldozat egy 36 éves férfi, akinek egyébként volt jegye a hajóra, de letaszigálták róla.
Már 14 ember halt meg és 11 tűnt el az özönvízszerű esőzésekben Görögországban, Törökországban, Bulgáriában és Spanyolországban.
Az ország egyik leghíresebb történelmi helyszínén limitálják a napi látogatók számát.
2017 után 2022 volt a második legrosszabb év az erdőtüzek által okozott károk tekintetében Európában.
Többen meghaltak a turisták közül miközben reménytelenül várakoztak a mentőautóra – köztük egy terhes anya is. Az ok: rengeteg a turista, és nagyon kevés az orvos és a mentőautó Görögországban, ahol mind többen sokallják a nyári inváziót, amikor sok szigeten szinte lépni sem lehet a turistáktól.
Szeptember 4-től naponta csupán húszezer ember mehet az Akropoliszhoz.
A görög kormány igyekszik a hóna alá nyúlni az ország legfontosabb gazdasági ágazatának.
Mediterrán tengerpartok helyett skandináv erdők felé veszik majd az irányt az utazók, a kemence-július helyett pedig a hűvösebb októberre tolódnak a nyaralások - szakértők szerint ez lesz a vakációzás jövője az északi féltekén. A jóslatból a gyakorlatban egyelőre alig valósul meg valami, a nyaralók, köztük a magyarok is kitartanak a nyári, tengerparti vakációzás mellett, hiába hevült élhetetlenné több kedvelt úti célunk is. De a változások apróbb lépésekben már most megindultak - igaz, ezeket most az infláció is noszogatja.
Extrém hőség pusztít Európa több részén, és emiatt sok helyen erdőtüzek is kitörtek. Görögországban, Portugáliában és Olaszországban is olyan állapotok uralkodnak, hogy az még a nagy nyári forróságokhoz szokott helyiek számára is váratlanul jött.
A baleset Évia szigetén történt.
Egyre jobban dühöngenek a görög futótüzek, hétfőre Rodosz és Korfu után már Évia szigetén is felcsaptak a lángok. Tízezreket kellett evakuálni a szigeteken, több brit légitársaság mentőjáratokkal szállítja haza a turistákat. A helyzet a következő napokban súlyosbodhat, mert masszívan 40 Celsius fok feletti hőmérsékleteket jósolnak az országban. Csak hét közepétől jöhet viszonylagos enyhülés - akkor is csak 35 fokra hűlhet le a hőmérséklet.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint érdemes átgondolni, hogy átütemezhető-e a nyaralás.
Rodosz után újabb görög szigeten pusztít a tűz.
Közel húszezer embert, többségében turistákat menekítettek ki a tűzveszélyből a görög hatóságok Rodosz szigetén, ahol három fronton is egyelőre megállíthatatlanul terjednek az erdőtüzek.
A híradások szerint öten súlyosan meg is sérültek.
Menczer Tamás szerint a tűz miatt kitelepítés 91 magyar érint.
Az erős szél miatt a tűz folyamatosan terjed, kétezer embert már evakuáltak a görög szigetről.
Folytatódik a hőség Görögországban, és a meteorológusok előrejelzése szerint egyelőre nem is látni a végét. Az északi féltekén a hőhullám nem csupán a szárazföldi területeket sújtja, egy új spanyol kutatás szerint a Földközi-tenger vize is melegszik.
Ahogy Magyarországon is a bőrünkön érezzük, minden korábbinál forróbb lehet az idei nyár az északi féltekén, Dél-Európában 50 fokhoz közeli hőmérsékletek lehetségesek. Szakértők az emisszió csökkentésén túl a felkészülést hangsúlyozzák.
Az elmúlt ötven év legmelegebb júliusi hétvégéjére készülnek, vasárnap 45 fok is lehet. Bezár az Akropolisz is.