150 éve nem látott jelenséget produkál a Hold január 31-én
A számítások szerint egyszerre lesz kék hold és holdfogyatkozás, amire nagyon régen nem volt már példa. Magyarországról is látni lehet majd.
A számítások szerint egyszerre lesz kék hold és holdfogyatkozás, amire nagyon régen nem volt már példa. Magyarországról is látni lehet majd.
Ez nem vicc, a kis nagyhercegség nem fél felvenni a versenyt az Egyesült Államokkal és Japánnal.
Amíg a Föld kerek, mindig lesznek laposföld-hívők, de azért ezt a trollkodást nem teszik zsebre: egy asztrofizikus szenzációs fotóval mutatott rá, hogyan kellene látnunk a Holdat, ha nekik van igazuk.
Nem véletlen méltatja a koránkelést az ismert közmondás: szerdán megint csak azok láthatnak különleges jelenséget az égbolton, akik hajlandók ezért felkelni a korai órákban. Jó hír, hogy még 6:30-kor sem lesz késő.
Egy csaknem 50 kilométer hosszan futó barlangot fedeztek fel a Hold felszíne alatt a japán űrkutatási hivatal tudósai az égitest körül keringő Kaguja japán űrszonda adatainak elemzése révén.
A Marsot meghódítaná, a Földet pedig nagyságrendekkel könnyen bejárhatóbbá tenné Elon Musk. A vizionárius üzletember mostantól a SpaceX minden erőforrását ezeknek a céloknak rendeli alá.
Magyar idő szerint hétfőn és kedden zajlott le az a ritka égi jelenség, melynek során a Hold még a teljes napfogyatkozásnál is egocentrikusabb szereplőként tűnt fel az égbolton.
A jövő heti teljes napfogyatkozást az USA államaiban lehet majd egészében vagy részlegesen megfigyelni. Az ott lakók már nagyon készülnek az eseményre.
Nagyjából egy és negyed órán keresztül lehetett látni a részleges holdfogyatkozást.
Hétfő este részleges alkonyati holdfogyatkozást láthatunk Magyarország felett is, ha tiszta az idő.
A jövő Hold-kutatóinak nem kell nagy mennyiségű vizet magukkal vinniük az expedíciók során, ez nagy előrelépést jelent - mondta az egyik kutató.
A közönséges tasakban korábban az a kőzetminta volt, amit az Apollo 11 legénysége hozott magával a Holdról.
A sztárfizikus legújabb jóslata szerint száz éve van az emberiségnek új otthont találni, igaz, tavaly még ezer évet adott a Földnek. Közben Elon Musk ötven év múlva már egymillió embert költöztetne a Marsra, de még Donald Trump is osztja a véleményüket egyvalamiben: mindannyian a hatvanas évek űrmániáját élesztenék újra. Galántai Zoltán jövőkutató szerint viszont az ilyesmihez egyrészt nincs meg a technológiánk, másrészt a történelem azt mutatja, hogy a költözés egyik fő okaként emlegetett globális felmelegedésből akár még jól is kijöhetünk.
Kína komolyan veszi tervét, miszerint a következő 20 évben embert küld a Holdra. Ezt készítik most elő egy 200 napos kísérlettel.
A Naprendszer harmadik legnagyobb törpebolygójának holdjára bukkantak magyar és amerikai csillagászok.
Donald Trump pár hónapja tette egyértelművé, hogy még első ciklusában emberes Hold-expedíciót szeretne, a NASA pedig most egy elég határozott nemmel felelt a kérésre.
Thierry Legault amatőr csillagász egy távcső+fényképezőgép párossal filmezte le a Nemzetközi Űrállomás útját, ahogy végighaladt az első negyed fázisban lévő Hold közepén.
Az Apollo-program óta nem volt olyan emberes küldetés, ami megkerülte volna a Holdat. 45 év után jövőre két űrturista "törheti meg a csendet", sőt, rekordot is dönthetnek: minden eddiginél messzebbre jutnának el, mint elődeik.