Hihetetlen GIF-ek: ez a 6 legnagyobb látványosság az univerzumban
A világűr olyan bámulatos jelenségeket produkál, hogy felgyorsítva, GIF-eken megjelenítve leesik az ember álla.
A világűr olyan bámulatos jelenségeket produkál, hogy felgyorsítva, GIF-eken megjelenítve leesik az ember álla.
A halo nevű fényjelenség volt megfigyelhető a Hold körül Salgótarján vasárnap este. A gyűrű alakú fényt a 8-12 kilométer magasban elhelyezkedő felhőkben lévő jégkristályokon visszaverődött és megtört fénysugarak okozzák.
Ijesztő a gondolat, de érdekes és egyben látványos az a videó, amely bemutatja, hogy mi történne, ha a Hold a Földbe csapódna.
Az MTI fotósa a Vajdahunyad vára felett kapta el a teliholdat.
A megszokottnál kissé szentimentálisabbra sikeredett reklámszpottal indítja az angol John Lewis áruházlánc a karácsonyi kereskedelmi tébolyt Nagy-Britanniában. Mutatjuk, nézzék!
Kedd este különösen szép arcát mutatta a főváros fölött a Hold. Erről eszünkbe jutott egy régi-régi szám.
Ha valaki nem csak állóképekben szeretné látni a történelem egyik legnagyobb tudományos sikerét, a holdra szállást, annak most két lenyűgöző videót mutatunk. Az egyik pörgős-játékos, a másik nyugodt-elgondolkodtató.
Az Apollo-program keretén belül fényképezőgépeket is vittek a Holdra, nem csak űrhajósokat. Az archívum kezelői most úgy döntöttek, hogy az összes képet feltöltik a netre. Bárki nézegetheti és ingyen letöltheti őket.
Hétféle méretben alakíthatja csillagközivé otthonát: a Luna nevű holdlámpának ráadásul még sötét oldala sincsen.
Az üdítő- és sportital egy doboza jövőre repülhet, a hirdetés célközönsége azért még a Földön van.
Azt nevezik Kék Holdnak, amikor egy hónapban kétszer van telihold, júliusban például 2-án és 31-én. Egy átlagos évben a Földről tizenkét teliholdat láthatunk, de ebben az évben tizenhármat. Az alábbi képeket Tiszaföldváron készítette az MTI munkatársa.
Szerencsére, türelemre és persze a témában való jártasságra is szükség volt egy különleges fotó elkészítéséhez.
Vizsgálná az ember holdra szállásával kapcsolatos "zavaros részleteket" az orosz szövetségi nyomozóhivatal - derült ki szóvivőjének közléséből.
Egy érdekes és ingyenes alkalmazásban egy helyen nézhetjük át az elérhető felvételeket a Holdról, akár 3D-ben is.
A Jupiter negyedik legnagyobb holdján, az Európén megfigyelt rejtélyes sötét foltok nagy valószínűséggel a felszín alatti óceánból származó só lerakódásai, amelyek a sugárzás hatására "barnultak be" - jelentették be a NASA szakemberei.
Stephen Hawking az űrbe küldené az embereket a szuperintelligens gépek elől, miközben a Google szoftverei már önmagukat tanítják. A 2001: Űrodüsszeia, a Terminátor vagy a Mátrix a szélesebb közönséggel is megismertette a mesterséges intelligencia jelenségét, az utóbbi években pedig egyre valósághűbb filmek készülnek a témában – az ember-gép szerelmet bemutató A nő története például már 15 év múlva valósággá válhat egy tudós szerint.
2030-ra eljuthatnak az orosz űrhajósok is a Holdra, ennek költségét korábban 2700 milliárd forintnyi összegre becsülték. A Holdra szállást az orosz űrhivatal két szakaszban, az égitest körül keringő egyik űrállomáson való átszállással tervezi.
A teljes holdfogyatkozáskor sem sötétül el teljesen az égitest, hanem fénye narancsvörösre változik, mivel a Föld légkörén átszűrődő fény halvány derengést teremt. A mindössze 3 és fél perces holdfogyatkozást Magyarországon csak internetről lehet majd követni, mert innen nem lesz látható.
Új, eddig ismeretlen krátert fedeztek fel a Hold felszínén. Ilyen méretű mélyedést legalább száz éve nem fedeztek fel a Hold Föld felé néző oldalán.
Egy főleg számítógépes grafikával készített dokumentumfilmet tett közzé a Hold kutatásáról a Google.