Feladta a küzdelmet a NASA, nem próbálja meg megmenteni az űrszondáját
Még 2022 decemberében indult útnak az a miniatűr műhold, amely a tervek szerint a Hold déli pólusánál kutatott volna vízjég után. Az űrszonda azonban irányíthatatlanná vált.
Még 2022 decemberében indult útnak az a miniatűr műhold, amely a tervek szerint a Hold déli pólusánál kutatott volna vízjég után. Az űrszonda azonban irányíthatatlanná vált.
A NASA ShadowCam egy olyan érzékeny eszköz, amely a Hold árnyékban lévő oldaláról is tiszta, részletgazdag képeket tud készíteni.
Pillanatokkal a tervezett holdraszállási idő előtt elvesztették a kapcsolatot a Hold-szondával.
Öt éven belül, a holdi anyagokat felhasználva készítene holdi bázist Kína. Egy robotot is útnak indítanak majd, ami „téglákat” készítene az ott található talajból.
Március végén készített felvételeket a Hold Földről sosem látható oldaláról a dél-koreai Danuri űrszonda, amely az égitest domborzatát és egyéb jellemzőit hivatott vizsgálni.
A NASA illetékese egy szigorúan bizalmas találkozóra invitálta az űrhajósokat, akik több mint 50 év elteltével utazhatnak majd el a Holdhoz. A résztvevők, akik nem tudták, miről lesz szó, alig akartak elmenni a megbeszélésre.
Az amerikai űrhivatal hétfőn megnevezte azt a négy asztronautát, egy nőt és három férfit, akik a jövő év végén vagy 2025 elején egy űrkapszulával megkerülik a Holdat.
A NASA 2024-ben már embert vinne a Holdhoz, hogy a holdra szállás előtti utolsó próbán megkerülje velük az égitestet. Hogy kik lesznek ők, az hamarosan kiderül.
A NASA Artemis 1-missziója során használnák a 4G-s mobilhálózatot az űrhajósok, ami akár már idén kiépülhet a Hold felszínén.
Parsec néven emlegeti az amerikai Lockheed Martin azt a rendszert, ami a Holdon élő embereket kötné össze az űrhajóval, valamint a földi bázissal.
Minden jel szerint bőséges mennyiségű víz lehet a Hold felszínén ahhoz, hogy ellássa a leendő holdbázis tudósait.
A NASA tudósai szerint a 2023 februárjában felfedezett 2023 DZ2 aszteroidát nem most látjuk utoljára: 2026-ban csekély eséllyel ugyan, de becsapódhat a Földbe. Aggodalomra viszont nincs ok.
A jelek szerint aktív óceánok lehetnek az Uránusz két holdja, az Ariel és a Miranda jégpáncélja alatt. A NASA az évtized végén új űrszondát küldene a bolygóhoz.
Február végén egy jókora villanásra lett figyelmes a Hold „éjszakai oldalán” Fudzsii Dajcsi japán csillagász. Kiderült, egy meteor csapódott az égitestbe, nagyjából 12 méter átmérőjű krátert hozva létre a felszínén.
A földi problémákat és veszélyeket kerülné ki az adatközpontok Holdra költöztetésével a Lonestar Data Holdings, ami atomenergiával üzemeltetné az egységeket.
A NASA mérnökei még elemzik az Orion űrhajó tavalyi küldetése során rögzített adatokat, de a szervezet már azt tervezi, hogy jövőre emberrel a fedélzeten küldi vissza a Holdhoz a szerkezetet.
Már február 21-én, kedden is megfigyelhető volt egy hármas bolygóegyüttállás, azonban szerda este látszott a legjobban. Szerencsére számos látványos felvétel is készült a Hold, a Vénusz és a Jupiter hármasáról.