Szokatlan jelenséget rögzített a Hubble űrteleszkóp
A szabálytalan törpegalaxisok összetétele miatt viszonylag alacsony arányú a csillagképződés, most azonban egy igen aktív eseménysort sikerült megfigyelniük a kutatóknak.
A szabálytalan törpegalaxisok összetétele miatt viszonylag alacsony arányú a csillagképződés, most azonban egy igen aktív eseménysort sikerült megfigyelniük a kutatóknak.
A Hubble űrteleszkóp a Kos csillagkép egyik galaxisára fókuszált, a begyűjtött adatokból pedig egy igen lenyűgöző látvány állt össze.
A kutatók a Földtől 123 fényévnyire lévő HAT-P-11b bolygót figyelték meg, és a Hubble adatai alapján úgy tűnik, mágneses mezővel rendelkezik.
Az NGC 1755 jelű csillagcsoport igazán különleges, amit most a NASA és az ESA is megpróbál bemutatni a Hubble által készített felvételen.
A Hubble-t még október végén kellett alvó üzemmódba kapcsolni, hogy egy üzemzavar ne okozzon komolyabb problémát. A mérnökök mostanra tudták elhárítani a bajt.
Egy éven belül már másodjára áll le a Hubble rendszere, a mérnökök csak lassan tudják beindítani.
A NASA szerint a Nagy Magellán-felhőben egy olyan szupernóva maradványa található, aminek formája az egyik legnépszerűbb videojátékos karakterre, Pac-Manre emlékeztet.
A Hubble űrteleszkóp 1999 és 2015 között gyűjtött adatokat a Jupiter Europa nevű holdjáról, ezek alapján meglepő felfedezésre jutottak a tudósok.
Az Apr 91 nevű képződmény tekeredő spirálgalaxisokból jött létre, tőlünk 100 millió fényév távolságra.
A Hubble űrteleszkóp több mint egy évtizeden át vizsgálta a Jupiter Nagy Vörös Foltját, és különös megállapításra jutott.
A Hubble űrteleszkóp hat olyan galaxist detektált, amelyek a csillagképződés csúcspontján már halottak voltak.
Még a messzi űrben sem ismeretlen fogalom a vita, legalábbis ez tűnik ki a Hubble űrteleszkóp újabb, látványos felvételéből.
A NASA tudósai a Jupiter legnagyobb holdjáról, a Ganymedesről az elmúlt két évtizedben rögzített adatokat nézték át újra, és bukkantak egy igen komoly felfedezésre.
A javítást követő rövid megfigyelési időszak után ismét működik a Hubble űrteleszkóp, mivel az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) szakembereinek sikerült távolról orvosolni a fedélzeti számítógép problémáját.
A mérnökök csütörtökön átállnak a biztonsági hardverekre, melyekkel talán életet lehelhetnek a hetekkel korábban leállított műszerbe. Ha nem sikerül, az a teleszkóp pályafutásának végét jelentheti.
Nem valószínű, hogy a NASA-nak sikerül újraindítania a hiba miatt leállt tudományos eszközt. Ha így van, akkor a Hubble-nek csak napjai vannak hátra.
A Hubble űrtávcső még azelőtt készített felvételt az IC 1623 jelű kölcsönható galaxisokról, hogy nemrég meghibásodott volna.
Egy számítógépes probléma áll a legendás űrteleszkóp leállásának hátterében, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy sikerül orvosolni.
Valószínűleg egy memórialemez hibásodott meg.
Egy kicsit tovább kell várni, mire a méregdrága tudományos eszköz útnak indulhat, hogy leváltsa a Hubble-t.