Megint drágul a benzin, és ki tudja, mit hoz az iráni támadás utóélete
Az olaj ára egyébként is nagyon magasan van.
Az olaj ára egyébként is nagyon magasan van.
A tájékoztatás tényét Washingtonban is elismerték.
Újra fellángoltak a közel-keleti háborús félelmek, ami sosem tesz jót az olajárnak.
A kormányzat visszafogottságát látva a republikánusok keményebb fellépést követelnek.
Szombat este Irán példátlan támadást indított Izrael ellen, ez volt ugyanis az első alkalom, hogy a saját országa területéről lőtt ki több száz drónt és rakétát. Bár az izraeliek és a világ is napok óta készült arra, hogy Irán bosszút áll a damaszkuszi nagykövetsége elleni izraeli támadásért, nem tudták, pontosan mire számítsanak. Izraelben élőkkel beszéltünk arról, mit érzékeltek a támadásból, és mi következhet most.
Az Izrael elleni iráni támadás elhárításában az amerikai és a brit hadsereg mellett Franciaország is részt vett azért, hogy megvédje a térségben, Jordániában, az Egyesült Arab Emírségekben és Irakban lévő francia támaszpontokat.
Önmérsékletre, valamint a helyzet elmérgesedésének megelőzésére szólítottak fel.
A moszkvai terrortámadás megmutatta, hiába fűződik közös érdek a terrorizmus visszaszorításához, az amerikai és az orosz szolgálatok közti együttműködés ellehetetlenült a nagypolitika bizalmatlansága miatt.
Az ukrán elnök X bejegyzésben ítélte el Irán Izrael elleni támadását.
A külügyminiszter azt kérte a térségben tartózkodó magyaroktól, hogy regisztráljanak konzuli védelemre. Jelezte azt is, hogy tudomásuk szerint mind jól vannak.
Több száz drónnal és rakétákkal támadta Irán az izraeli légteret, a helyzet a korábbinál is feszültebb a Közel-Keleten.
Teherán korábban azt közölte, hogy az ügyet lezártnak tekintik.
A Facebookon jelentette be a miniszterelnök.
A több mint kétszáz drón többségét amerikai segítséggel sikerült lelőni.
Elvitelre – a podcast, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Ezen a héten az élesedő iráni-izraeli konfliktus és az elnökválasztás utáni Szlovákia kerül a fókuszba.
Az iráni állami média szerint ballisztikus rakétát is lőttek Izraelre. Irán ENSZ-képviseletén keresztül közölte: részükről az ügy a támadással le van zárva. Rakétáik és drónjaik vasárnap, magyar idő szerint hajnali egy körül érték el Izraelt, amelynek légvédelme azok többségét semlegesítette.
Az amerikai elnök szombaton a tervezettnél korábban tért vissza Washingtonba. A helyzet Irán és Izrael között egyre fokozódik.
Az Austrian Airlines viszont továbbra is repül az iráni fővárosba.
Ali Hamenei bírálta a Nyugatot is, különösen az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát, amiért támogatják Izraelt a Hamász elleni háborúban.
A magyar hírfogyasztókat jelenleg a belpolitikai események kötik le, noha a Közel-Keleten egy olyan krízis alakult ki, amelynek súlyosbodása Magyarországon is mindent a feje tetejére állítana, beleértve a belpolitikát is. A damaszkuszi iráni nagykövetség elleni izraeli légicsapás után előbbre lépett a lehetséges forgatókönyvek sorában a közvetlen katonai konfliktus kirobbanása Irán és Izrael között. Nem ez a legvalószínűbb, de a legijesztőbb szcenárió jelenleg.