Irán szerint újabb támadás érte a fordói nukleáris létesítményt
A hétvégi amerikai csapás egyik célpontját ezúttal Izrael támadta.
A hétvégi amerikai csapás egyik célpontját ezúttal Izrael támadta.
Úgy néz ki, az Egyesült Államoknak jó ideig lesz elég saját olaja.
Orbán Viktorhoz hasonlóan Nagy Márton is három következtetést vont le Irán lebombázása után – igaz, nem egészen ugyanazokat, mint a miniszterelnök.
Szerintük a többi országnak egységesen kellene követni a példájukat.
Irán minden eddiginél veszélyesebb lehet. Trump megnehezíti a rendszerváltást Teheránban. Az amerikai elnök belelépett a hazárdjátékot játszó Netanjahu izraeli kormányfő csapdájába. Teherán stratégiája kudarcot vallott, ám ez nem garancia arra, hogy Amerika és Izrael képes győzni. Az USA megszabadította a világot az egyik legsúlyosabb nukleáris fenyegetéstől, és nagy lépést tett afelé, hogy helyreállítsa az amerikai elrettentő erőt. A világlapok fókuszában a közel-keleti válság.
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
A szállítás egyelőre zavartalan a szoroson keresztül, de a kereskedők továbbra is beárazzák a háborús kockázatokat.
Orbán Viktor a Védelmi Tanács ülése után arra a következtetésre jutott, hogy az EU-nak nem szabad függetlenednie az orosz energiától. Az ülés előtt Szijjártó Péter Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel egyeztetett.
J.D. Vance szerint Donald Trump a korábbi közel-keleti háborúkat indító elnökökkel szemben tudja, hogyan érje el Amerika nemzetbiztonsági céljait.
A végső döntést a legfelsőbb nemzetbiztonsági tanács hozza meg.
Majka szerint Donald Trump ahelyett, hogy ígéretének megfelelően véget vetne a háborúknak, csak eszkalálni tudja azokat.
Orbán Viktor miniszterelnök szerint az izraeli-iráni háború hatásai el fogják érni Európát is, de Magyarország kedvezőbb helyzetben van.
Kiszámíthatatlan és katasztrofális következményekkel járhat a Közel-Keleten, de akár globálisan is, hogy az USA vasárnap hajnalban megtámadott három iráni nukleáris objektumot, először vetve be a bunkerromboló bombákat. Izrael örülhet, jobb esetben a konfliktus lezárulhat, de az iráni rezsimváltás nem valószínű. Rossz esetben a háború elhúzódhat és kiszélesedhet, attól függően, hogy mit lép a jelentősen meggyengült Irán.
Hétfőre tervezik a találkozót, a téma az Irán elleni amerikai légicsapás következményeinek vizsgálata.
Az Egyesült Államok vasárnapi légicsapása három iráni nukleáris létesítmény ellen éles reakciókat váltott ki világszerte. Izrael történelmi jelentőségűnek tartja a lépést, míg több nemzetközi szereplő a konfliktus súlyosbodásától tart, és a diplomáciai folyamatok sürgős visszaállítását sürgeti.
Egyelőre nem világos, hogy a bombázások következtében szabadulhatott-e ki radioaktív anyag.
Az amerikai elnök békekötésre szólította fel a teheráni vezetést, ellenkező esetben sokkal nagyobb támadást helyezett kilátásba.
Ez az a fegyver, amely alkalmas lehet Irán nukleáris létesítményeinek megtámadására.
Két héten belül dönt ígérete szerint Donald Trump amerikai elnök, hogy az USA beszáll-e az Izrael által indított Irán elleni háborúba. A hívei megosztottak, s még sokakban élénken él, hogy 2003-ban hazugságokra alapozva támadták meg Irakot, ahol gyors győzelem helyett a kilenc évi kínlódás temérdek halottat, irdatlan költséget és egy terroristafészekké vált, szétesett országot eredményezett.
Megölték a Forradalmi Gárda két másik parancsnokát is, Behnam Csahrijarit és Aminpur Dzsudakit is.