Ismét támad a Covid. Ha a magyar egészségügyi hatóságokon múlik, jó eséllyel nyerhet is
Oltani vagy nem? A szennyvízvizsgálatok a koronavírus terjedéséről árulkodnak, meg is indult a hatóságok titkolózása a védőoltásokkal kapcsolatban.
Oltani vagy nem? A szennyvízvizsgálatok a koronavírus terjedéséről árulkodnak, meg is indult a hatóságok titkolózása a védőoltásokkal kapcsolatban.
3900 emberen tesztelték a Janssen HIV elleni oltóanyagát a Mosaico kutatás keretében, azonban az nem előzte meg jobban a fertőzést, mint a placebo.
A 2020-2021-es szezon a határzár miatt minden olyan magyarnak kimaradt, aki Ausztriába vágyott síelni, azonban ’21-’22-ben ismét nyitnak a határok és a síterepek is – azonban csak az oltottaknak. Az oltási igazolványokat pedig a határon és a szállodákban, a kötelező FFP2-es maszkhasználatot pedig a sílifteknél is ellenőrzik a magyar síoktatók szerint.
A kutatók hangsúlyozták, hogy a ciklus rövid időn belül visszaállt az oltás előtti állapotra.
Két, egymástól független kutatás is arra jutott, hogy a Janssen emlékeztető vakcinája jelentős mértékben csökkentheti a kórházba kerülés esélyét, ha valaki elkapja az omikront.
Az egyadagos koronavírus elleni védőoltást már csak „kifejezett kérésre” adják be.
De AstraZeneca után se. Jakab Ferenc szerint más készítményt érdemes választani.
Újabb klinikai eredményekre hivatkozik az intézmény.
Az orosz vakcinára a hivatalos kommüniké szerint Pfizert, Modernát, Sinopharmot vagy Szputnyikot lehet kapni. A Semmelweis Egyetem rektora azonban a Janssent választotta.
A kutatás egyik fontos megállapítása, hogy a vakcinák keverése biztonságos, de valószínűsíthető mellékhatásokkal jár.
Nem kell ahhoz orvosi hiba, hogy valaki négy adag koronavírus elleni oltást kapjon. Németországban több olyan orosz vakcinával oltott magyar is él, akinek a háziorvosa az újabb oltási sor mellett döntött, ezúttal azonban nyugati oltóanyaggal. A virológus szerint az eljárás veszélytelen.
Az uniós gyógyszerfelügyeleti szerv emellett azt is előírta, hogy a Janssen-vakcinánál szerepeltetni kell lehetséges mellékhatásként az alacsony vérlemezkeszámot.
Hónapokig dicsekedett a kormány azzal, hogy a keleti vakcinabeszerzésnek köszönhetően az unió országai között lakosságarányosan nálunk kapták meg legtöbben az első oltást. Azóta az ütem lassult, a kormány elengedte a témát. Már inkább azt kommunikálja, milyen jól állunk a második oltásokkal – nagy kérdés, meddig.
A helyi sajtó szerint mintegy 20 ember ájult el azok közül, akik megkapták a szállítmánnyal jött vakcinát. Ezeket nem használják tovább.
Néhány esetben az oltottaknál a Guillain-Barré-szindróma (GBS) alakult ki. Az amerikai gyógyszerfelügyelet szerint a vakcinának így is több előnye van, mint hátránya.
A kormányzati narratíva mellett elhangzott az is, hogy az indiai variáns ellen hatásosnak tűnnek a vakcinák, nyári táborokat pedig csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők szervezhetnek.
A kormány ugyanakkor 10 millió adaggal csökkentette a rendelést az oltóanyagból.
Folytatódik a 16-18 év közöttiek oltása, de nem csak ők kaphatnak Pfizert a következő napokban. Az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján emellett az is kiderült, hogy országos átlagban csökkenő tendenciát mutat a koronavírus-koncentráció a szennyvízben.