Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Hónapokig dicsekedett a kormány azzal, hogy a keleti vakcinabeszerzésnek köszönhetően az unió országai között lakosságarányosan nálunk kapták meg legtöbben az első oltást. Azóta az ütem lassult, a kormány elengedte a témát. Már inkább azt kommunikálja, milyen jól állunk a második oltásokkal – nagy kérdés, meddig.
Magyarországon május 21-ére minden második ember megkapta valamelyik, koronavírus elleni vakcina első adagját (és többségük a másodikat is). Ezzel akkor magasan az Európai Unió többi tagállama előtt járt az ország, amit a kormány egész oldalas újsághirdetésekben is ünnepelt. A „beoltottak száma Magyarországon” – ezt tartalmazta a kormány táblázata, amelyből kiderült, százalékos arányban sokáig csak Málta állt jobban.
Az elmúlt bő két hónapban viszont megállt a magyar átoltottság ütemes fejlődése, holott a Pfizer oltóanyagát időközben a 12–18 évesek számára is engedélyezték. A megnőtt célcsoport ellenére az elmúlt két hónapban a teljes lakosság kevesebb mint további 8 százaléka kapta meg az első szúrást, a raktárban pedig egyre nő a tartalék a valaha annyira vágyott amerikai–német készítményből. A megmaradt hárommillió adag Sinopharmra pedig már aligha lesz egyetlen jelentkező is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.