Ismét támad a Covid. Ha a magyar egészségügyi hatóságokon múlik, jó eséllyel nyerhet is
Oltani vagy nem? A szennyvízvizsgálatok a koronavírus terjedéséről árulkodnak, meg is indult a hatóságok titkolózása a védőoltásokkal kapcsolatban.
Oltani vagy nem? A szennyvízvizsgálatok a koronavírus terjedéséről árulkodnak, meg is indult a hatóságok titkolózása a védőoltásokkal kapcsolatban.
3900 emberen tesztelték a Janssen HIV elleni oltóanyagát a Mosaico kutatás keretében, azonban az nem előzte meg jobban a fertőzést, mint a placebo.
Az egyadagos koronavírus elleni védőoltást már csak „kifejezett kérésre” adják be.
Az eddigi 340 ezer adag Pfizer után Magyarország 100 ezer adag Janssen-vakcinát ad ajándékba vagy kölcsön Csehországnak.
Hónapokig dicsekedett a kormány azzal, hogy a keleti vakcinabeszerzésnek köszönhetően az unió országai között lakosságarányosan nálunk kapták meg legtöbben az első oltást. Azóta az ütem lassult, a kormány elengedte a témát. Már inkább azt kommunikálja, milyen jól állunk a második oltásokkal – nagy kérdés, meddig.
A kormányzati narratíva mellett elhangzott az is, hogy az indiai variáns ellen hatásosnak tűnnek a vakcinák, nyári táborokat pedig csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők szervezhetnek.
A kormány ugyanakkor 10 millió adaggal csökkentette a rendelést az oltóanyagból.
Folytatódik a 16-18 év közöttiek oltása, de nem csak ők kaphatnak Pfizert a következő napokban. Az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján emellett az is kiderült, hogy országos átlagban csökkenő tendenciát mutat a koronavírus-koncentráció a szennyvízben.