Oliver Stone a Kennedy-gyilkosság aktájának újranyitását sürgeti
Az Oscar-díjas rendezőt tanúként hallgatták meg a kongresszus bizottsági ülésén.
Az Oscar-díjas rendezőt tanúként hallgatták meg a kongresszus bizottsági ülésén.
A Kennedy-gyilkossággal kapcsolatban máig rengeteg teória és összeesküvés-elmélet kering, és ezeket valószínűleg az a dokumentum sem fogja eloszlatni, amit nemrég adtak ki. Sőt.
Apróbb érdekességek még lappanghatnak a háttérben, és ha nem is a keményebb összeesküvés-elméletek forgatókönyveibe belesimulva, de felvetődhet egyes amerikai kormányszervek felelőssége is az amerikai elnök elleni gyilkos merényletben.
1963 novemberében végzetes fejlövés érte John Fitzgerald Kennedyt, az USA 35. elnökét. A szakemberek nemrég elkészítették a kilőtt puskagolyók részletes, digitális mását.
Ha minden igaz, hamarosan kiderül, mi is van a titkosított aktákban a Kennedy-gyilkosságról.
Fél évszázada, 1963. november 22-én lőtték agyon Dallasban az oda kampánykörútja során érkező John Fitzgerald Kennedyt, az Egyesült Államok 35. elnökét. A fiatal és jóképű Kennedy 43 évesen került a Fehér Házba, de alig három év elnökség után 46 évesen meggyilkolták.
Mi lett volna, ha John F. Kennedyt nem gyilkolják meg ötven évvel ezelőtt? Ezzel a gondolattal játszott el Stephen King időutazós regényében, amelyből a The Independent most részletet közölt az elnök halálának közelgő évfordulója alkalmából. Az nincs benne, hogy ki ölte meg Kennedyt.
Nemcsak Lee Harvey Oswald, hanem a titkosszolgálat egyik ügynökének golyója is eltalálta John F. Kennedy amerikai elnököt az 50 évvel ezelőtti végzetes merényletben - állítja egy új dokudráma, amelyet ősszel, a gyilkosság évfordulója előtt mutat be egy amerikai tévé.
A múlt megváltoztatásának kérdését boncolgatja a héten magyarul is megjelenő politikai sci-fijében az amerikai bestselleríró.