Korrupcióval vádolták, megbukott, de túlélt egy választást és egy bizalmi szavazást is
A politikai porond akrobatájának nevezik: kicsoda a portugál jobbközép vezére, a régi-új miniszterelnök Luís Montenegro?
A politikai porond akrobatájának nevezik: kicsoda a portugál jobbközép vezére, a régi-új miniszterelnök Luís Montenegro?
Vennél tőle használt autót? – a sűrűn felbukkanó mém célkeresztjében George Simion, az elnökválasztás első körének győztese áll. A vasárnapi második fordulóban is neki áll a zászló.
A demokratáktól állt Donald Trump mellé, s Oroszország biztonsági érdekeit emlegette az ukrajnai háború kitörése kapcsán az USA új hírszerzési igazgatója, Tulsi Gabbard.
Dmitrij Kiszeljov 1991-ben még elutasította, hogy beolvasson egy hazug hírt, ma szakmányban nácizza az ukránokat. Végül is kifizetődött neki.
Új korszak nyitánya reményében széles körű támogatással választották elnöknek a libanoni hadsereg parancsnokát. Portrénk Joseph Aounról.
Addig fúrta a képviselőházban a párttársát, Kevin McCarthyt a republikánus lázadók élén Matt Gaetz, hogy kedden, az USA történetében először leváltották a hivatalban lévő házelnököt. A következmény politikai káosz és a republikánus többség belső harca.
Nigéria megválasztott elnöke, Bola Tinubu hosszú és tudatos karrier megkoronázásaként jutott el Afrika legnépesebb országának élére, ahol nehéz feladat vár rá. A május végi beiktatása után egyesítenie kell a hazáját, amely törzsi és vallási blokkokra szakadt. Szárnyal az infláció, romokban a gazdaság, és Nigériát fegyveres bandák, dzsihádista terroristák szabdalják szét.
A Demokratikus Párt elnöki posztját váratlanul elnyerő 38 éves Elly Schlein nem egyszerű párttörténeti érdekesség Olaszországban.
Fiatalkori plágiumvádat is megúszott az osztrák Johannes Hahn, aki az Európai Bizottság költségvetésért felelős tagjaként tárgyal majd az Erasmus és Horizont programokról a magyar kormánnyal.
Ranil Vikremeszinghe kormányfőként egyszer sem töltötte ki a hivatali idejét, korábban kétszer is indult az elnöki posztért, de hiába. Már eltűnni látszott a politika süllyesztőjében, a mostani válságban azonban újabb esélyt kapott.
Robert Golobnak EU-párti, nyugatos kampányával sikerült legyőznie Janez Jansát, Orbán Viktor barátját.
Egy nemzetközi tanácsadó cégnél szerzett kiváló kapcsolatrendszert, amit napjainkban a politikában kamatoztat Antonella Mei-Pochtler. A koronavírus-járvány alatt volt már egy rossz megjegyzése, de nem tudták elmozdítani pozíciójából.
Hívei szerint felkészült, agyafúrt, ösztönös politikus, ellenfelei viszont populistának, féktelennek, elszabadult hajóágyúnak tartják. A 46 éves Igor Matovic ezzel szemben úgy beszél magáról, hogy semmi különös nincs benne, ugyanolyan egyszerű ember, mint bárki más. A pártját is ennek szellemében nevezte el Egyszerű Emberek és Független Személyiségeknek (OL'aNO), amely megnyerte az idei szlovákiai februári választást, majd Matovic négy párttal alkotmányos többséggel támogatott koalíciós kormányt alakított.
Hálátlan, ám hősies feladat jutott Tedros Adhanom Ghebreyesusnak, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatójának, aki megpróbálja összehangolni az egyes országok erőfeszítéseit a koronavírus terjedésének megállítására. Tapasztalata már van válságkezelésben, hiszen felépítette hazája, Etiópia modern egészségügyi rendszerét.