Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Volt újságíró és kémfőnök is a pragmatizmusáról ismert Musztafa al-Kadhimi, aki próbálja normalizálni országa kapcsolatait szomszédjaival és az Egyesült Államokkal is. Még nem tudni, hogy sikerül-e a mutatvány.
Kemény választás elé állították Musztafa al-Kadhimi iraki kormányfőt a síita milíciák. Nemrég meggyilkolták ugyanis a pragmatikus miniszterelnök egyik közeli tanácsadóját, és a kormányfő környezetében az Irán által támogatott fegyveres csoportokat tették felelőssé. A merénylet bosszú lehetett ugyanis azért, hogy al-Kadhimi megpróbált szembeszállni a milíciákkal, és két akciót is indított a síita milíciák befolyásának csökkentése érdekében.
A jó félévnyi patthelyzet után a bagdadi parlament által májusban kormányfővé választott al-Kadhimi számára a merénylet lehet az igazság pillanata: kiderül, hogy folytatja-e a küzdelmet az állami intézményeket is behálózó, öntörvényű síita fegyveres frakciókkal szemben, vagy meghátrál és arcát veszíti.
A kormányfő Bagdad Kadhimíja nevű északi negyedében született 1967-ben, eredeti családnevét később változtatta meg a kerületre utalva. Talán mert szívesen emlékezett vissza a gyermekkorára. Viszonylagos jómódban éltek a testvéreivel, apja földmérő volt, aki a művészetekhez is értett, sőt a brit Munkáspártot példaképének tartó Nemzeti Demokrata Párt színeiben politizált is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.