A veszprémi kórház szerint nem vonták meg a védőnők benzinpénzét, de ellenőrzést indítottak, és addig felfüggesztették a kifizetést
A védőnőknek visszamenőleg kell adatot szolgáltatniuk arról, hogy tavaly hány forint térítést kaptak.
A védőnőknek visszamenőleg kell adatot szolgáltatniuk arról, hogy tavaly hány forint térítést kaptak.
Ferenci Tamás abból a közadatigénylésre adott kissé homályos válaszból kiindulva készített modellt a mentők érkezési idejéről, amit Kunetz Zsombor egészségügyi szakember kért ki az Országos Mentőszolgálattól.
„A lojalitással átszőtt alkalmatlansághoz csatolt szervilizmussal nem sokra megyünk.”
Lehet, hogy hosszú távon is szükség lesz a „rásegítő munkaerőre”.
Az egészségügyi elemző emellett úgy látja, hogy a mentőszolgálat egészen máshogy értelmezi a kiérkezési időt, mint ahogy kellene.
Az egészségügyi elemző szerint a lépéssel a politika „gyáván odadobja a születendő gyermekek biztonságát”.
A legkülönfélébb ellátási formák állnak le: van, ahol a gasztroenterológia, van, ahol a szemészet nem lesz. Olyan intézmény is akad, ahonnan 130 kilométert kell utazni az ellátásért.
Kunetz Zsombor szerint így egy pénteki és egy vasárnapi ügyelettel simán szabadnap nélkül maradhat egy-egy dolgozó orvos.
Kunetz Zsombor szerint ez a budapesti ellátást is veszélyezteti.
Az egészségügyi elemző úgy véli, a mentőszolgálat megerősítésével kellene foglalkozni, mert ha az meglenne, akkor az ügyelet kiváltására elég lenne az egy héten egyszer elérhető munkaidőn túli háziorvosi rendelés.
A háziorvosok és fogorvosok kompenzáló támogatásáról jelent meg rendelet a Magyar Közlönyben. Kunetz Zsombor elemző szerint ez annak beismerése, hogy az egészségügyi átalakítás megbukott.
Az új egészségügyi törvénycsomag szigorítaná az orvosi esztétikai beavatkozásokat, szűkítené az egészségügyben egyéni vállalkozóként dolgozók körét, viszont a mentőtiszteknek is lehetőséget adna arra, hogy halottvizsgálatot végezzenek. Szakértőkkel elemeztük ki, hogy észszerűek-e ezek az ötletek.
Az egészségügyi elemző szerint egyértelmű politikai bosszú vezérelte a kormányt, mikor sürgősséggel megszünteti a kötelező kamarai tagságot, és elveszi az etikai ügyek vizsgálatát a kamarától.
Két éve drasztikus szabályokat hozott a kormány az állami és magánellátás szétválasztására, ezt egy csapásra rúgja fel a pár napja társadalmi vitára bocsátott rendelettervezettel. Innentől kezdve nem lehet komolyan venni azt az előírást, hogy az orvos nem kezelheti magánbetegét állami ellátásban. Vajon nyernek a betegek a beugrasztott orvosokkal? Milyen lenne, ha minden szakmánál bevezetnék ugyanezt?
Január 1-én hatályba is lép a változtatás.
A kormány kivinné a kórházakból a csak ápolást igénylő betegeket, akiket vagy hazaküldenek, vagy a szakápolási központokban látnak el. Egy szakmai fórumon az egyik résztvevő elmondása szerint elhangzott, hogy a kormány először csak tesztelni akarja a rendszert, és csak a tapasztalatok után tenné országossá. Ez nem is elrugaszkodott ötlet, hiszen szakértők szerint kizárt, hogy januártól már az új rendszer működjön.