Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, érkeznek a mentőhajók – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
A legkülönfélébb ellátási formák állnak le: van, ahol a gasztroenterológia, van, ahol a szemészet nem lesz. Olyan intézmény is akad, ahonnan 130 kilométert kell utazni az ellátásért.
Húsz úgynevezett kijelölő határozatot tett közzé a honlapján a Nemzeti Népegészségügyi Központ a hétvégén, „amelyek az ország különböző egészségügyi intézményeinek, különböző osztályainak a részleges, vagy teljes leállását jelentik be, 2023. december-2024. januártól” – írta Facebook-oldalán Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő.
Az általa közzétett határozatokból kiderül, hogy a budapesti János-kórház „nemcsak belgyógyászati feladatát nem tudja részlegesen ellátni, hanem a komoly baleseti sérültek ellátását, de az ittas sérültek ellátását sem tudja biztosítani. Az előbbi esetben az épület felújítással magyarázza az intézmény a kapacitáscsökkentést, míg az ittas sérültek ellátásának megszüntetésének okait nem magyarázza a határozat”.
Egyre nagyobb a baj a Szent János kórházban, újabb négy osztály nem fogad betegeket a II. kerületből
Már a gasztroenterológiai, az endokrinológiai és a neurológiai ellátás, valamint a sztrókügyelet sem elérhető a II. kerületiek számára az intézményben.
De nem csak a Szent-kórházban vannak gondok. A Jász-Nagykun-Szolnok Hetényi Géza Centrum Kórházban az arc- és szájsebészeti ellátás akadozik, de nem lesz elérhető a tüdőgyógyászati és a légzésrehabilitációs fekvőbeteg ellátás sem. A Heves Megyei Markhot Ferenc Centrum Kórházban a szemészeti ügyeleti ellátást nem tudják biztosítani, így az ügyeleti időben érkező betegeknek Debrecenbe kell menniük ellátásért. A két város 130 kilométerre fekszik egymástól.
A Komárom-Esztergom megyei Szent Borbála Kórházban az urológia ügyeletet és a fekvőbeteg-szakellátást nem tudják biztosítani. A Budapesti Szent Margit Kórházban a gasztroenterológiai ellátást, valamint a bélrendszeri vérző betegek ellátását nem tudják megoldani. Ez azért komoly gond, mert ez az ellátás a János-kórházban sem elérhető jelenleg, így Kunetz szerint a vérző betegeket át kell vinni Pestre, a pedig még működő kórházakban a várólisták fognak jelentősen megnyúlni.
A határozatok között szerepel a Honvédkórház is, amely a 16 év alattiak altatásos szájsebészeti ellátását nem tudja megoldani, így helyettük február 2-ig a Semmelweis Egyetem fogja ezt megtenni.
A hétfőn kiadott határozatokat, melyek az alábbi kórházakat érintik, itt lehet böngészni:
Reagált a Szent János kórház: Csökkentett kapacitással, de működik az ellátás
A kórház szerint szó sincs osztálybezárásokról.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.
Továbbra sincs egyértelmű bizonyíték a kárpátaljai magyar férfi megverésére.