Itt a vége a "Made in China" korszakának?
A kínai bérek masszívan emelkednek, olyan tempóban, ami azt sejteti, hogy hamarosan már nem lesz olyan jó biznisz mindent Kínában gyártani. Jöhet a "Made in Thailand" ideje?
A kínai bérek masszívan emelkednek, olyan tempóban, ami azt sejteti, hogy hamarosan már nem lesz olyan jó biznisz mindent Kínában gyártani. Jöhet a "Made in Thailand" ideje?
A kínai U20-as bajnokság egyik találkozóján meglőtték a világ talán legelképesztőbb öngólját. Több szöveg felesleges, nézze meg a saját szemével!
A Magyar Nemzeti Bank devizacsere-megállapodást kötött a kínai jegybankkal – közölte az MNB hétfőn. Az ügylet arra lesz jó, hogy a magyarországi kínai vállalatok és a hazai beszállítók az euró vagy a dollár közvetítése nélkül üzleteljenek.
Kínában még év vége előtt hazaküldik a munkatáborokban őrzött foglyokat Kuangcsou városában, ahol körülbelül száz embert tartanak fogva, és újakat már nem fogadnak. A China Daily napilap a kuangcsoui középfokú polgári bíróság helyettes vezetőjét idézte, aki idejétmúltnak nevezte a munkatáborokat, és a fogvatartottak szabadulásuk utáni beilleszkedési nehézségeiről is beszélt.
A kínai és az egyesült államokbeli kereslet növekedésének köszönhetően növelte eladásait az Audi; a német autógyár az európai piac zsugorodása ellenére több mint egymillió autót adott el az év első nyolc hónapjában.
Peking sosem ismeri el atomhatalomként Észak-Koreát – ezt mondta Kína egyik legbefolyásosabb katonai szakértője, Jang Ji ellentengernagy hétfőn a Yonhap dél-koreai hírügynökségnek adott interjújában.
Csaknem 30 százalékkal visszaesett a cápauszony importja Hongkongban azóta, hogy kampánnyal győzködik a légi- és hajótársaságokat: ne szállítsák ezt a terméket.
Több mint 7 százalékkal bővült az exportkereskedelem Kínában.
A kínai kőolajfeldolgozó óriáscég, a Sinopec pénteken bejelentette, hogy október elsejétől környezetkímélőbb benzint fog forgalmazni, vagyis csökkenti termékeinek kéntartalmát.
Restaurálási lehetőséggel egybekötött turistautakat kínál egy múzeum Kínában Hszian ősi városába: maguk a látogatók is közreműködhetnek kulturális és történelmi ereklyék helyreállításában.
Tömeges, interaktív videojátékra emlékeztető "7 D-s" mozi hódít Sanghajban, ahol a sikeres próbaüzem után ősszel nyithat az első ilyen filmszínház. A különleges mozi szeptember elején a kelet-kínai metropoliszban megrendezett nemzetközi tudományos és művészeti kiállításon mutatkozott be.
Kínában több tízezer jüan bírságot is fizethetnek azok a városi szülők, akik a törvényt megsértve második vagy harmadik gyermeket is vállalnak, ám a büntetésből befolyt pénz sorsa, rendeltetése ismeretlen - derül ki az elmúlt napok kínai sajtójelentéseiből.
A kormány támogatja a Konfuciusz Intézetek közép- és kelet-európai regionális oktatási centrumának létrehozását - olvasható a kormány erről szóló határozata a Magyar Közlöny legfrissebb számában.
Egy 18 éves panda hármas ikreket hozott a világra a csengtui óriáspanda-tenyésztési és -kutató központban, ám a hírek szerint mindössze egy pandabébi maradt életben.
Kína lakosságának körülbelül 30 százaléka, mintegy 400 millió kínai nem beszéli a hivatalos mandarint, és rajtuk kívül is még nagyon sokan vannak, akik nem tudnak tökéletesen "kínaiul" - hangzott el a kínai oktatási minisztérium csütörtöki tájékoztatóján Pekingben.
A legnagyobb kínai állami energiaipari konszern, a CNPC 20 százalékos részesedést vásárolt az orosz Novatek gázipari cég szibériai cseppfolyósgáz-kitermelési projektjében – jelentette az Interfax orosz hírügynökség.
A kínai kormány azt tervezi, hogy a sanghaji szabadkereskedelmi övezetben felszabadítja a jüan árfolyamát és szabadon lehet kereskedni a kínai valutával.
Tizennégy év börtönt kapott az a kínai hivatalnok, aki egy több tucat halálos áldozattal járó buszbaleset helyszínén készült fényképen mosolygott, majd kiderült róla, hogy gyanúsan sok pénze van – jelentette a kínai média csütörtökön.
Észak-Korea külkereskedelmi forgalmának csaknem 90 százalékát Kínával bonyolítja (Dél-Koreát leszámítva), ami azt jelenti, hogy egyre nagyobb mértékben függ gazdaságilag a szomszédjától - számol be a South China Morning Post című lap szerdai számában friss adatokra hivatkozva.
Körülbelül száz tonna hal pusztulhatott el egy közép-kínai folyóban, miután a helyi vegyipari vállalat üzeméből ammóniát tartalmazó szennyvíz kerülhetett bele.