Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A legnagyobb kínai állami energiaipari konszern, a CNPC 20 százalékos részesedést vásárolt az orosz Novatek gázipari cég szibériai cseppfolyósgáz-kitermelési projektjében – jelentette az Interfax orosz hírügynökség.
Feltárják a szibériai Jamal-félszigeten lévő Juzsno-Tambejszkoje gázmezőt, és olyan üzemet építenek, ahol cseppfolyóssá alakítják a kitermelt gázt. A gyár kapacitása a tervek szerint 2018-ra eléri az évi 16,5 millió tonnát.
Az erről szóló megállapodást csütörtökön Szentpéterváron, a G20-országcsoport csúcstalálkozójának a helyszínén írták alá az orosz és a kínai vállalat képviselői.
Becslések szerint az ügylet értéke 20 milliárd dollár (több mint 450 milliárd forint).
2011-ben a francia Total szintén 20 százalékos részesedést szerzett a projektben.
Leonyid Mihelszon Novatek-vezér azt mondta, hogy a cég a mostani 60 százalékról 51 százalékra akarja csökkenteni a részesedését.
A Jamal-félszigeti cseppfolyósgázprojekt részeként tervbe vették azt is, hogy építenek egy olyan tengeri kikötőt, amelyben jégtörő tartályhajók is horgonyozhatnak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ha igazolódnak az Európai Bizottság megállapításai, az éves globális forgalmában is jól látható büntetésre számíthat.