Váratlanul kivezették a Kínai Kommunista Párt kongresszusáról Kína korábbi elnökét
Hu Csin-tao kitessékelésére nem adtak magyarázatot.
Hu Csin-tao kitessékelésére nem adtak magyarázatot.
Kiszorították az utolsó fékeket és ellensúlyokat a pártvezetésből.
Oroszország ukrajnai háborúja miatt az USA nemzetbiztonsági stratégiáját két riválissal szemben határozták meg, de az igazi versenytárs Kína lehet, s még az egykori Szovjetuniónál is nagyobb kihívást jelenthet.
A hatalma elé állított maradék korlátok lebontásával hosszú időre Kína vezetője maradhat Hszi Csin-ping, akinek tíz éve alatt az ország a szuperhatalommá válás küszöbére érkezett. A gazdaságban és a társadalomban mutatkozó feszültségek Hszi ambícióit is fékezhetik.
Öt pontban foglalta össze a főképp ázsiai régióval foglalkozó The Diplomat című lap szerzője, hogy milyen következtetés szűrhető le Hszi Csin-ping kínai pártfőtitkárnak a Kínai Kommunista Párt XX. kongresszusán kifejtett munkabeszámolójából.
A vasárnapi békés demonstráció erőszakos megakadályozása diplomáciai viharral fenyeget. Kína hárít, miközben videófelvételek vannak arról, hogy egy tüntetőt a rendőröknek kellett kiszabadítania a konzulátus udvaráról, mert a személyzet verte.
Hszi Csin-Ping pártfőtitkár, a farkasharcos diplomáciának elnevezett nagyhatalmi fellépés megalapozója a tisztsége meghosszabbítására készül. A következő években komoly egymásnak feszülés várható az Egyesült Államokkal.
A tajvani elnök úgy reagált: az emberek egyértelműen ellenzik Peking "egy ország, két rendszer" elvét Tajvanon.
Keményen fellépnek a korrupció ellen, még ha az az állampártban is üti fel a fejét – fogadkozott Hszi Csin-ping kínai államfő a kommunista párt kongresszusán, ahol “kitartó munkával elérhető jólélet” is ígért.
Hszi Csin-ping pártfőtitkár, államfő beszédével megkezdődött vasárnap a Kínai Kommunista Párt 20. kongresszusa. Úgy tűnik, nem az újabb megválasztása lesz az igazi kihívás Hszi Csin-ping számára, hanem hogy helyrerázza országa gazdaságát.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy nem az újabb megválasztása lesz az igazi kihívás Hszi Csin-ping kínai elnök számára, hanem hogy helyrerázza országa gazdaságát, amely rég nem látott mennyiségű kihívással szembesült az elmúlt időszakban.
A Foxconn a jelek szerint a jövőben már nemcsak almás mobilokat, hanem elektromos autókat is gyártani fog.
Mindezt egy héttel azt követően sikerült előadnia, hogy egy hasonlóan remek ötlettel az ukránokat is magára haragította.
Az ASO-S elsődleges feladata az lesz, hogy kiderítse: a Nap mágneses mezeje hogyan váltja ki az úgynevezett koronakidobódásokat (CME) és más kitöréseket.
Köztudott, hogy az Apple termékeinek igen nagy hányada Kínában készül, ami komoly függőséget is jelent. A Bloomberg kutatása meglehetősen pesszimista eredményre jutott e függőség csökkentésével kapcsolatban.
A kínai partok közelében gyorsabban emelkedik a tengerszint. Kutatók szerint elképzelhető, hogy ezekre a vizekre nagyobb hatással van a klímaváltozás.
Egyetlen streamingszolgáltatónál sem elérhető már a berlini filmfesztiválon bemutatott, pozitív kritikákat begyűjtő film.
A Meta Oroszországból és Kínából üzemeltetett kamufiók-hálózatot talált – közölte a cég. Utóbbi csupán 80 fiókból állt, az orosz azonban jóval nagyobb volt: több mint 2000 fiókot és oldalt tartalmazott, és Ukrajnával kapcsolatban a Kreml-barát álláspontot közvetítette az amerikaiak felé. Mindkettőt lekapcsolta a vállalat.
A kínai Sinogene Biotechnologies a világon elsőként egy sarki farkas bőréből vett DNS-minta segítségével hozta létre az állat genetikai másolatát.
Kína helyett Indiában gyártatja az új iPhone-okat a vállalat.