Több paksnyi reaktort építene 15 év alatt a széntől szabaduló Lengyelország
Az ukrajnai háború kényszerítette ki az atomerőmű-építés régi tervének valóra váltását Lengyelországban, hogy tízéves távlatban csökkentse a krónikus szénfüggését.
Az ukrajnai háború kényszerítette ki az atomerőmű-építés régi tervének valóra váltását Lengyelországban, hogy tízéves távlatban csökkentse a krónikus szénfüggését.
A putyini külpolitika legfontosabb céljai közé tartozik az orosz agresszió áldozatává vált Ukrajnát támogató nyugati közvélemény elbizonytalanítása, illetve a Moszkvával szemben álló államok megosztása. Akadnak, akik vevők a Kreml propagandájára.
A miniszterelnök szerint a magyarokat és a lengyeleket összetartó kötelékek sokkal erősebbek, „mint a minket megosztani szándékozó törekvések”.
Az orosz elnök szerint akár Magyarországnak is lehetnének területi követelései Ukrajnával szemben.
Az orosz elnök szerint Magyarországtól erőszakkal vettek el területeket.
Nem csak az amerikai Westinghouse-szal, egy koreai céggel is előzetes megállapodást kötött Lengyelország nukleáris atomerőművi blokkok építéséről. Magyarország kitart a Roszatomnál, miközben Finnországban nem épülhet meg a Paks II. testvérerőműve.
A helyreállítási alapot és a kohéziós alapot is elzárják előlük, amíg a lengyel kormány nem teljesíti a bíróságok függetlenségével kapcsolatos összes feltételt.
Lehet, hogy a hivatalvezető nem is abba bukott bele, hogy nyilvánosságra kerültek e-mailjei, amelyek szerint manipulálta a médiát és az elvben független Alkotmánybíróságot.
Az EU 20 legmagasabb épülete közül hat Lengyelországban van.
A magyarországi változattól eltérően azonban ők nem összevonnak két választást, hanem különválasztják a parlamenti és az önkormányzati voksolást.
Ezzel kompenzálják őket, amiért fegyvereket küldtek Ukrajnának.