Több paksnyi reaktort építene 15 év alatt a széntől szabaduló Lengyelország
Az ukrajnai háború kényszerítette ki az atomerőmű-építés régi tervének valóra váltását Lengyelországban, hogy tízéves távlatban csökkentse a krónikus szénfüggését.
Az ukrajnai háború kényszerítette ki az atomerőmű-építés régi tervének valóra váltását Lengyelországban, hogy tízéves távlatban csökkentse a krónikus szénfüggését.
A putyini külpolitika legfontosabb céljai közé tartozik az orosz agresszió áldozatává vált Ukrajnát támogató nyugati közvélemény elbizonytalanítása, illetve a Moszkvával szemben álló államok megosztása. Akadnak, akik vevők a Kreml propagandájára.
Míg az Európai Unió gazdagabb nyugati fele reménykedhet abban, hogy egy éven belül megfékezik az áremelkedést, a szegényebbik keleti részben ez sokáig eltarthat, Lengyelországon és Magyarországon különösen.
Az orosz ügyekben tolmácsoló Marcin W. két vallomást tett, ami komoly kihívás elé állítja a lengyel ellenzéki vezetőt, volt kormányfőt, Donald Tuskot: ha az egyiknél szavahihetőnek ítéli a férfit, a másikban is annak kell lennie. A kampány dübörög, noha csak egy év múlva lesz a választás.
A helyreállítási alapot és a kohéziós alapot is elzárják előlük, amíg a lengyel kormány nem teljesíti a bíróságok függetlenségével kapcsolatos összes feltételt.
A német és a francia vezetésnek a háború kezdetekor tett ígéreteiből jórészt semmi nem valósult meg. Változások ennek ellenére voltak az európai védelmi politikában, a hangsúly áttevődött nyugatról keletre. A történelmi pillanat adta lehetőséggel azonban nem mindenki tudott élni.
A lengyelek ismertették az orosz lépéseket elutasító lengyel álláspontot.
Lehet, hogy a hivatalvezető nem is abba bukott bele, hogy nyilvánosságra kerültek e-mailjei, amelyek szerint manipulálta a médiát és az elvben független Alkotmánybíróságot.
Sebastian Keciek budapesti lengyel nagykövet szerint nem fedi a valóságot Lázár János kijelentése, miszerint Lengyelországnak a helyreállítási pénzekhez való hozzájutáshoz fel kell adnia a Magyarországgal való együttműködést. A nagykövet szerint ilyen soha nem hangzott el az Európai Bizottság részéről, és szerette volna megbeszélni ezt Lázárral, de nem kapott választ tőle.
Az EU 20 legmagasabb épülete közül hat Lengyelországban van.
A magyarországi változattól eltérően azonban ők nem összevonnak két választást, hanem különválasztják a parlamenti és az önkormányzati voksolást.
Az egyikük meghalt, miután a magyar sofőr teherautójával a mentősávban elütötte őket.
Ezzel kompenzálják őket, amiért fegyvereket küldtek Ukrajnának.