Kóser, nem kóser – a Gozsdu másik oldala
Akinek sok a Király utca, nem kell messzire mennie a nyugalmasabb belvárosi esszenciáért. A Dob utcán érződik leginkább a zsidó múlt, a jelene pedig hol kóser, hol nem, de nagyon szexi. Utcamustra.
Akinek sok a Király utca, nem kell messzire mennie a nyugalmasabb belvárosi esszenciáért. A Dob utcán érződik leginkább a zsidó múlt, a jelene pedig hol kóser, hol nem, de nagyon szexi. Utcamustra.
Fejjel lefelé indultunk el a Királyon, a 4-es, 6-os villamos megállójától mustráltuk végig az utcát, mely az utóbbi években dübörög. Ha kereskedelmileg nem is úgy, mint régen, a bulizó hadak minden nap végigvonulnak a VI. és VII. kerület határvonalának is számító Király utcán, hogy beletorkoljanak a Gozsduba, majd visszadülöngéljenek a Nagymezőhöz és azon túl, ahol a pizzaszelet és a gyros a kötelező éjszakai menü.
„Hódítsa meg a gyerekeket, kösse le a figyelmüket” – kéri a tanároktól a szülő. "Vegyük észre, közösen vagyunk felelősek a ránk bízott gyerekekért" – szólítja fel a szülőket a pedagógus. „Jó jegyeket szeretnék kapni, persze ehhez tanulni is kell” – írja a diák. Az iskolai szereplők elvárásai a tanév kezdetekor.
Majd' 30 millió ember ebben a pillanatban is azon van, hogy megcsalja a házastársát, öt másodpercenként pedig nő a számuk a hűtlenkedőknek, akik már Magyarországon is biztonságosan léphetnek félre. Úgy tűnik, az alapvetően konzervatív társadalmi berendezkedésű országokban, mint Magyarország, könnyebben elcsábul az ember, és kóstol a tiltott gyümölcsből. A házasságtörés pedig nagy biznisznek bizonyul hazánkban is, emiatt jelent meg az Ashley Madison az egyik legnagyobb nemzetközi online társkereső, mely azokra specializálódott, akik nem elég boldogok a kapcsolatukban, de a válás helyett inkább egy könnyed affért választanak. Interjú a cég kommunikációs igazgatójával.
A Gondolj rám! szép, vidám film lesz a halálról. De kell-e humor egy halálos betegségről szóló filmbe? Egyáltalán hány nézőre számíthat ma egy magyar mozifilm? Kern András 44 éve játszik a Vígszínházban, és most 18 év után újra filmet rendez. A Gondolj rám! forgatásán jártunk.
Nagy Zsolt hatással akar lenni, méghozzá gyerekkora óta. 38 éves korára az álma megvalósult, még ha a vágyai lecsupaszodtak is. Színész, de nem akar külföldi, hollywoodi karriert, mert itthon mindent meg tud csinálni. Mégis, épp járja Európát a Krétakörrel. Nem bírja, ha valami művi, az önazonos alakítás híve. A Terápia című HBO-sorozat második évadában folytatja a párterápiát.
Ámosz Oz Izrael leghíresebb és legsikeresebb írója, önéletrajzi könyvéből épp Natalie Portman rendezi első filmjét. Tel-avivi otthonában a 21. század legveszélyesebb szindrómájáról, a fanatizmusról is beszélgettünk. Illetve arról, hogy milyen zsidónak lenni Európában, és milyen a Közel-Keleten.
Megnéztük a Krétakör A Párt című darabját, ami olyannyira aktuálpolitika, hogy a közönségnek egy héttel a választás előtt voksolnia kellett, többször is. A rendező, Schilling Árpád nagyon dühös az elmúlt 25 év korrupcióval átitatott pártjainak túlhatalmára, de az is kiderül, hogy mi (a nép, a közönség) sem bízunk már a fiatal generációban sem.
Elindult a Hősök Tere-projekt, amelynek keretében 120 önkéntes próbálja meg hazánkban adaptálni a neves szociálpszichológus, Philip Zimbardo hétköznapi hősök kísérleteit. A lényege: minél több jótettel arra buzdítani a magyarokat, hogy megnőjön a bizalmuk egymásban és önmagukban, és levetkőzzék a mindennapos közönyt. A program szerdán kezdődött a Deák téren.
Minden szülő azt gondolja, hogy az ő gyereke különlegesebb, mint a többi. Ez így is van, de nem mindenki tehetség, és nem is mindenki akar az lenni. Ha mégis az, könnyen rossz irányba nyomhatja a szülő, a pedagógus vagy a média. A tanárok és a tanítási rendszer lehetőségeiről és hibáiról, a felgyorsult világba születettekről, a digitális bennszülöttekről és az őket sokszor alig értő generációról, a digitális bevándorlókról is kérdeztük Gyarmathy Éva pszichológust.
Tel-Avivot a világ egyik legjobb partivárosaként emlegetik az utóbbi években. A Budapestről három órányi repülőútra fekvő tengerparti városban az év szinte bármelyik évszakában felmelegedhetünk, de ebbe a mediterrán forgatagba csöppenve megérthetünk valamit a cionizmusról is. És közben megtapasztaljuk, hogy a fenyegetettség érzete máshogy edzi az izraeli embereket, mint az európaiakat. Pedig első pillantásra úgy tűnik, a jólét, a kényelem és kellem megteremtésén túl más nem is érdekli az ott élőket. Riport.
Lipócia egy más világ. Valaki falunak mondja a nagyvárosban, de a Pozsonyi utat végigjárva inkább uras a fíling.
Színpadfüggő underground díva, aki Alföldi Róbert nélkül semmiképp sem marad a Nemzetiben. Péterfy Borit nyomasztja a színházi élet szétrombolása, de szerencsésnek érzi magát amiatt, hogy a zenébe nem tud így belenyúlni a politika. Meg azért is, hogy anya lett, és egy igazán jó nő maradt negyven felett. A hvg.hu a művésznő otthonában járt.