Előzetes felmérések: négypárti parlament alakulhat
Várhatóan négypárti parlament alakul, az MDF nem szerezte meg a szükséges 5 százalékot - derül ki a közvéleménykutatók előzetes eredményeiből.
Várhatóan négypárti parlament alakul, az MDF nem szerezte meg a szükséges 5 százalékot - derül ki a közvéleménykutatók előzetes eredményeiből.
Az MDF megújulásáról és az ígérethalmazok miatti csalódottságról is beszélt Bokros Lajos a Magyar Narancsnak.
Súlyos, életveszélyes állapotban kezelik egy kórházban Dragon Pált, az MDF Pest megyei szervezetének elnökét, a párt országgyűlési képviselőjét - tudta meg a politikus közvetlen környezetéből pénteken az MTI.
Valamennyi jelenlegi parlamenti pártot beperelte a Minda Zoltán által is alapított Tempo párt, amely állítja: a pártok és képviselőik törvénysértően kezelik a több száz cég - a hvg.hu által 2008-ban feltárt - jogellenes felszámolását érintő ügyeket.
Az LMP bejuthat, az MDF-nek azonban csekély az esélye a parlamentbe kerülésre a Forsense közvélemény-kutatása szerint. Az intézet 60 százalékos részvételre és 60 százaléknyi Fidesz-szavazóra számít.
Tizenhárom kerületben, majdnem negyven helyszínen tart kitelepülést az MSZP pénteken Budapesten, a Fidesz elnöke televíziós és rádiós interjúkat ad, és a Jobbik, illetve az LMP is rendezvényeket hirdetett a kampánycsendet megelőző napra; az áprilisi országgyűlési választáson induló politikai erők országos kampányukat egyébként csütörtökön zárják.
Hiába várta vitapartnereit Bokros Lajos csütörtökön egy belvárosi étteremben, ahová a pártok listavezetőit hívta meg. Az LMP tagjai megjelentek ugyan a rendezvényen, de Schiffer András nem jött el.
Miniszterelnök-jelölti vitának szánta, sajtótájékoztató lett belőle: hiába várta pénteken egy budapesti rendezvényhelyiségben Bokros Lajos, az MDF miniszterelnök-jelöltje az ellenfeleket, ők nem jöttek el. Ott volt viszont az MDF egész vezérkara, Dávid Ibolya pártelnököt, Herényi Károly elnökhelyettest, Kerék-Bárczy Szabolcs szóvivőt és Somogyi Zoltán kampányfőnököt is beleértve. Bokros-Seres vita viszont lesz: péntek este kilenckor a Duna TV-n.
Az MDF őszintén úgy gondolja, Orbán Viktort, a Fidesz elnökét meg kell állítani - közölte Dávid Ibolya MDF-elnök szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Régen, talán sohasem érződött ekkora választói bizonytalanság, mint most. Az ország tele bizonytalan szavazókkal, se ide, se oda tartozókkal. Azt mindenki tudja, hogy kikre nem szavazna, de annál bizonytalanabb, hogy kikre igen. Vajon elmenjen-e egyáltalán szavazni, van-e értelme a szavazatának? Változtathat-e valamit azzal, hogy hová, kire szavaz? Rosszat tesz-e az országnak és saját magának, ha egyszerűen otthon marad?
Közleményben kért elnézést az MDF és Karsai Péter Széles Gábor üzletembertől szombaton.
Hét hullámban összesen 18 képviselő hagyta el Dávid Ibolya 1999-ben kezdődő elnöksége óta az MDF eleve nem nagy létszámú (10–24 fő között váltakozó) parlamenti frakcióját.
Pártszékházban, irodaházban, illetve rendezvényközpontban tartják az országos listát állító pártok eredményváró rendezvényüket az országgyűlési választás április 11-i, első fordulójának napján - derül ki az érintett szervezeteknek az MTI-nek adott pénteki tájékoztatásából.
Közös levélben szólítja fel a listavezetők vitáján való részvételre Orbán Viktort, a Fidesz elnökét az a négy párt, amelyik képviseltette magát a vita részleteinek megvitatására összehívott pénteki egyeztetésen.
Az atv.hu honlapján kedden megjelent cikk pletykákra hivatkozva azt állítja, Kóka János SZDSZ-frakcióvezető köre a Lehet Más a Politikát támogatja a kampányban. A sejtetés megdöbbentő, utánanéztünk, mi lehet igaz belőle.
Már a konkurensek ajánlásainak üzemszerű támadásával megkezdődtek a választási jogi ütközetek az idén, míg korábban a szavazatszámlálás eredménye volt a kifogások fő célpontja.
Jövő csütörtökön tartják kampányzáró rendezvényüket a parlamenti választásra országos listát állított pártok - a Civil Mozgalom kivételével - és az április 11-i első fordulót megelőző kampánycsendig intenzíven folytatják a választók megnyerését célzó akcióikat a korteskedés hajrájában.
„Ha valaki egy ilyen primitív programmal jönne elő az egyetemen, azt azonnal megbuktatnám” – modta a konkurenciáról a szerda délben, egy érdi cukrászdában tartott sajtótízórain Bokros Lajos, a Magyar Demokrata Fórum miniszterelnök-jelöltje. Az ezt követő, a hvg.hu számára készült interjúból kiderült: Bokros az állam és egyház elválasztásának híve.
Az adórendszer átalakítását mind a hat, országos listát állító párt szükségesnek látja, a konkrét elképzeléseket azonban különböző részletességgel mutatják be választási programjukban. A kormánypárti pozícióba várt Fidesz radikális változásokat csak 2011-től tervez, de konkrétumokat nem árul el arra hivatkozva, hogy az átadás-átvétel után előkerülhetnek nem várt tételek.