Jön az alkotmányellenes MNB-törvénymódosítás módosítása
Módosítják azt a törvényt is, amely meghatározza, mi is az a dohányzás.
Módosítják azt a törvényt is, amely meghatározza, mi is az a dohányzás.
Nem vették figyelembe az adatvédelmi hatóságot vezető Péterfalvi Attila aggályait az alkotmányellenesnek bizonyult MNB-törvény megszövegezői, „egyszerűen lesöpörték az asztalról” azokat – tudta meg a Népszabadság.
Eddig négyszer kért előzetes normakontrollt az Alkotmánybíróságtól egy törvényhez az államfő: a posta- és az MNB-törvény módosítása a harmadik és a negyedik eset. A csonka, 13 taggal működő Ab várhatóan húsvét után, még Lenkovics Barnabásék leköszönése előtt hoz döntést a két vitatott törvénymódosítás ügyében.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) összesen 300 millió forintot juttatott három Pallas Athéné alapítványának, a Matolcsy György jegybankelnök kuratóriumi elnöksége alatt álló Domus Animaenak, valamint a Domus Concordiaenak és a Domus Innovationisnak január végén – írta a Világgazdaság. A lap szerint immár a 280 milliárd forintot közelíti a Pallas Athénék összvagyona.
Sem a műkincsgyűjtés, sem az ingatlanvásárlás, sem az adatok titkosítása nem aggályos a jegybank felügyelőbizottságának elnöke szerint.
Bár az Országgyűlés Hivatala szerint a házelnök az ötnapos határidőn belül aláírja az MNB-alapítványok pénzügyeinek eltitkolhatóságáról szóló törvényt, feltűnő, hogy Kövér napokkal késlelteti azt a folyamatot, hogy a közpénzek átlényegülhessenek magánvagyonná. Különösen, hogy a törvényt hipersebességgel fogadtatták el a parlamenttel, és Kövér Lászlónak is volt különvéleménye az abban foglalt elvekről.
A Transparency International után a Magyar Lapkiadók Egyesülete is levélben kérte Áder János köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a postáról és a jegybankról szóló új jogszabályokat, amelyek a szerintük korlátozzák a közérdekű adatokhoz való hozzáférést.
Kövér László egy interjúban azt mondta, szerinte igenis közpénz, amit az MNB-alapítványok kezelnek. Azt is mondta, az oktatásban ki kell iktatni a fékeket, és hogy ő személy szerint támogatná a kötelező sorkatonai szolgálat újrabevezetését, de ma nem olyan a helyzet, hogy ezt fel lehessen vetni.
Visszamenőleges hatállyal, azért, hogy még a folyamatban lévő pereket is megnyerje a jegybank, amelyekben egyébként tisztán vesztésre áll.
Egyetlen, a Magyar Nemzeti Bankról (MNB) szóló törvény módosításáról szóló törvényjavaslathoz benyújtott ellenzéki módosítót sem támogatott az Országgyűlés számvevőszéki és költségvetési bizottsága keddi ülésén.
A devizatartalék kérdése továbbra is a monetáris tanács hatásköre, ezen a kormány nem kíván változtatni - válaszolta Varga Mihály tárca nélküli miniszter képviselői kérdésre.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) egyetért a jegybanktörvény módosításaival - mondta Simor András, az MNB elnöke az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának hétfői ülésén.