MSZP: "becsületesen dolgozókat" is sújtana a jóvátételi adó
Az MSZP nem támogatja a Fidesz által kezdeményezett jóvátételi adó bevezetését, amelyet a kormánypárt az előző rendszer vezetőinek járó nyugdíjakra vetne ki.
Az MSZP nem támogatja a Fidesz által kezdeményezett jóvátételi adó bevezetését, amelyet a kormánypárt az előző rendszer vezetőinek járó nyugdíjakra vetne ki.
A szocialista Hiller István szerint bár az oktatási államtitkárság korábban tagadni igyekezett, hogy a köznevelési törvényhez olyan háttéranyag készült, amely alapján a javaslatban tervezett intézkedések több száz iskola bezárásával és több ezer pedagógus elbocsátásával járnak, e számítások valójában az előterjesztés részét képezik, és ezt már az államtitkárság sem vitatja. A volt oktatási miniszter azt is mondta: a tanulmány alapján a köznevelési törvény megvalósítása több mint 700 milliárd forintjába kerülne a költségvetésnek a következő években.
Írásbeli kérdést intézett Polt Péter legfőbb ügyészhez a szocialista Harangozó Tamás, arról érdeklődve, indít-e vizsgálatot a Központi Nyomozó Főügyészséget vezető Keresztes Imre ellen, aki az MSZP képviselője szerint biztosítási csalási ügybe keveredett.
Varga Zoltán, a szocialisták önkormányzati kabinetvezetője azt írta közleményében: a szolgáltatások központosítása a helyi közösségeket kiszolgáltatottá teszi a hatalommal szemben, a kormány az átalakítás költségét újabb, magasabb helyi adók kivetésével akarja megteremteni, települési szintre emelve ezzel a "megszorító politikát".
Mesterházy Attila szerint a kabinet intézkedései szöges ellentétben állnak a Fidesz választási ígéreteivel, amelyek arról szóltak, hogy létezik egy fájdalommentes válságkezelési út.
Az MSZP szerint a kormányoldalon olyan emberek döntenek az ország sorsáról a parlamentben, akiknek fogalmuk sincs, miről szavaznak, "csak megnyomják a miniszterelnök által kiválasztott gombot".
Az MSZP elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány régiónként, földrajzi térségenként eltérő összegű minimálbért állapítson meg, márpedig a Munka törvénykönyvére vonatkozó javaslat erre lehetőséget ad.
November 19-én választja meg az MSZP új megyei elnökét a párt területi küldöttgyűlése – döntött a megyei elnökség szerdán, késő estig tartó ülésen.
Az MSZP szerint a forint és a magyar gazdaság sebezhetőbb, mint az utóbbi időben bármikor.
Az MSZP szerint alkotmányos alapelvek sérülhetnek, ha megvalósul a kormány igazságügyi reformtervezete.
Magyarország gazdasági-pénzügyi állapota adta a központi témát az Egyesült Államok budapesti nagykövetének és az MSZP elnökének találkozóján - közölte az MSZP szerdán.
Négy, nyolc vagy tizenkét évvel ezelőtt nem tűnt nagy kunsztnak megjósolni, hogy a következő választás első két helyezettjét Fidesznek és MSZP-nek fogják hívni, most viszont az - írja Török Gábor politológus.
Az MSZP szóvivője sajtótájékoztatóján a Fidesz családpolitikáját kritizálta, és felszólította a fiatalokat és gyermekvállalás előtt állókat, hogy vonják kérdőre országgyűlési képviselőiket.
Gyurcsány Ferenc a Demokratikus Koalíció és az MSZP feladatairól beszélt a 2014-es választásokig.
Kocsis Máté fideszes politikusokat, köztük saját magát fenyegeti börtönnel, amikor büntetőjogi kategóriává tenné a kiszolgáltatott emberek - például a hajléktalanok - megalázását Nyakó István MSZP-s képviselő szerint. Az LMP is kísértetiesen hasonló közleményt adott ki Kocsisról.
Költségvetési felelősségi szerződést írt alá pénteken a Parlamentben az LMP és az MSZP. Az eredetileg ötpártira tervezett eseményen a Fidesz és a KDNP nem vett részt. A Jobbikot képviselő Hegedűs Tamás azt mondta, egyetértenek a megállapodással, de azt csak akkor szignálják, ha arra a kormánypártok is készek lesznek.
Mintegy 418 milliárd forint átcsoportosítását javasolja az MSZP a jövő évi költségvetésben. Szekeres Imre egy pénteki sajtóbeszélgetésen elmondta: többek között a 150 milliárd forintos országvédelmi alap forrásait, valamint az általuk feleslegesnek ítélt beruházások költségeit egyebek mellett szociális célokra, az államilag támogatott felsőoktatási helyek számának szinten tartására és az egészségügyben dolgozók bérének rendezésére költenék.
"Cudar idők jönnek Magyarországra", a kormány "dilettáns és felelőtlen" gazdaságpolitikája miatt az embereknek brutális megszorításokra kell felkészülniük - mondta Mesterházy Attila, az MSZP elnöke csütörtökön Szegeden. Ez a megszorítási sorozat hasonló lehet ahhoz, mint amilyet a Gyurcsány-kormánynak 2006-ban kellett bevezetnie – mondta a pártelnök.
Az MSZP szerint a fideszes Rogán Antal által javasolt szociális hozzájárulási adó bevezetésével jövőre kevesebb pénz juthat az egészségügyre és a nyugdíjakra. Tüttő Kata fővárosi képviselő csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján rémálomnak nevezte az újabb adónem ötletét.
Nemmel szavazott feloszlatására Komárom-Esztergom megye közgyűlése. Az önfeloszlatást az MSZP-frakció javasolta.