Betalált a magyaroknál a rezsicsökkentés változása, most azonnal akarja mindenki a részleteket
Kissé turbulensre sikerültek az elmúlt napok a hazai közéletben, ez tükrözik az is, milyen témákra keres legtöbb magyar felhasználó a neten.
Kissé turbulensre sikerültek az elmúlt napok a hazai közéletben, ez tükrözik az is, milyen témákra keres legtöbb magyar felhasználó a neten.
Szerda délután óta problémák vannak az MVM Next állami energiaszolgáltató online ügyintéző felületének elérésével. A hvg.hu információi szerint nem véletlen egybeesésről van szó: a rezsicsökkentés változásának bejelentése után rendkívüli terhelés van a vállalat ügyfélszolgálatán.
Az állam adta el árverésen az impozáns épületet még decemberben, másfél milliárd forintról indult a licit. Az új tulajdonos még nem tudja, hogy mit kezd az utóbb az MVM székházaként működő 139 éves műemléki épülettel.
Az oroszokkal kötött, szerződéses gázvásárláson felül vásárolhat.
Hamarosan megszünteti korábbi, két külön felületen található áram- és gázügyintézési applikációját, valamint online ügyintézési felületét az MVM Next – közölte az állami szolgáltató. Ősztől már csak az új digitális ügyintézési felületek lesznek elérhetők az MVM Next érintett ügyfelei részére.
A kormány „a villamosenergia-ellátás biztonsága érdekében közérdekből nemzetstratégiai jelentőségű összefonódásnak” minősítette a vásárlást.
A szankciós csomaggal már szombaton előállt az Európai Bizottság, de Szijjártó szerint több idő kell, hogy a kormány arról véleményt alakítson ki.
A 100 millió eurót a magyar energiaellátási hálózat korszerűsítésére fordították.
A HVG információi szerint a titkosszolgálatok és több minisztérium vétója eredményezte, hogy az állami távközlési hálózatokat is üzemeltető MVM Net egyelőre nem került magánkézbe. A végső vevő a 4iG informatikai cég lenne.
A hihetetlenül sikeres informatikai vállalkozás most reagált az MVM csütörtöki bejelentésére.
A tranzakció augusztusban kezdődött, de csak most zárult le.
Az 500 legnagyobb árbevételű magyar cég közül csak 301-nek nőtt a bevétele 2020-ban, és ennél is kevesebbnél látnánk növekedést, ha a forint óriási gyengülésével nem számolnánk. A dobogó nem változott 2019-hez képest: a Mol, az Audi és az MVM maradt az első három helyen.
Juhász Edit emellett miniszteri biztosi feladatokat is kaphat.
Kóbor György megy, a helyére Czepek Gábor érkezik a Szerencsejáték Zrt. éléről. A csere teljesen váratlan.
Az MVM szerint folyamatos az egyeztetés az egykori Óbudai Gázgyár kármentesítéséről, de a Graphisoft Park vezetője azt mondta erről a Világgazdaságnak, örülnének, ha tényleg így lenne.
Az érkező link olyan oldalra irányít át, ami szinte megegyezik a szolgáltatóéval.
Az MVM átveszi az Elmű-Émász ügyfeleit, ők azonban nem vihetik át a többletenergiát az új céghez.
A Balti Atomerőmű részvényeit veheti meg az MVM és egy lengyel üzletember sajtóhírek szerint.