Budapesten lépett fel napjaink egyik legfontosabb előadója, és egy csecsemő fejezte be egyik dalát
A Magyar Zene Házában adott különleges, intim koncertet Annie Clark, ismertebb nevén St. Vincent.
A Magyar Zene Házában adott különleges, intim koncertet Annie Clark, ismertebb nevén St. Vincent.
Egy, a világ minden táján felvett dokumentumfilmet fordított át a Magyar Zene Háza izgalmas kiállítássá. A LISTEN című időszakos tárlaton látható és hallható művészek közül többen koncertet is fognak adni a Városligetben.
Zenei utazás Georgiától Belizén át Krétáig, Patagóniától Izlandon át Magyarországig – új időszaki kiállítás nyílik a Magyar Zene Házában februárban
Az idén remek új lemezt megjelentető angol zenekar 2025. március 2-án lép fel Budapesten.
Az amerikai színész háromszor is fellép Budapesten Anastasya Terenkova zongoraművész kamaratriójával. Előadásukban szélsőjobboldali írók és költők történeteit dolgozzák fel.
A Zene Házában látható a hétvégén a Kolozsvári Állami Magyar Színház és a Gyulai Várszínház közös produkciója.
A Dívák & Ikonok női előadóművészekről szóló kiállítása a Magyar Zene Házában debütál Európában, ráadásul a legnagyobb brit designtörténeti múzeum anyagát hazai vonatkozású tartalommal is bővítették.
A Magyar Zene Házában ad koncertet október 26-án a Sonic Youth alapító tagja és basszusgitárosa. Kim Gordon szólóprojektjével és idei, The Collective című albumával érkezik Budapestre.
A Dívák & Ikonok tárlat a Magyar Zene Háza második nagy időszaki kiállítása, amelynek oroszlánrésze egyenesen Londonból érkezett, a Victoria and Albert Museumból, és olyan előadók emblematikus fellépőruháit láthatjuk kiállítva, akiknek a társadalmi hatása óriási és vitathatatlan. A kiállítást viszont legfőképp annak ajánljuk, aki elérzékenyül Lady Gaga Golden Globe-os nagyestélyije, esetleg Freddie Mercury jelmeze láttán.
A soulos, grúvi, dumálós dalokban utazó angol zenész néhány nap múlva, április 20-án koncertezik a Magyar Zene Házában. Ajánlónk.
Ahogy a celeb írta, Magyarország talán legdrágább versenyzongoráján adott elő műveket. A Zene Háza szerint ez nem próba volt, csak a forgatás részeként próbálhatta ki az egyik hangszert.
Az igazi kultúrharcot nem a kormány, hanem az újbaloldal folytatja. Baán László, a Szépművészeti főigazgatója szerint a háború legfeljebb olyan tartós tűzszünettel zárulhat majd, amely sokkal közelebb lesz a miniszterelnök két éve hangoztatott álláspontjához, mint az Ukrajnát támogató nemzetközi koalíció céljaihoz. A főigazgató beszél a Liget projekt 10 évéről is, a Városligetben még felépíteni tervezett épületekről, valamint arról, mi lesz a Várban található Nemzeti Galéria épületének sorsa.
A Dívák & Ikonok című nagyszabású kiállítás érkezik Londonból Budapestre, melynek keretében több sztár jelmeze, ikonikus szettek, a dívákról készült archív felvételek lesznek láthatók. A koncepció szerint a tárlat azt is vizsgálja majd, hogy miként érvényesülnek a nők a férfiak uralta zenei és filmes világban.
Orbán Viktor az atlétikai világbajnokság tiszteletére rendezett fogadáson azt mondta, hogy ha nem is egyszerre, de "több darabban" már Magyarország is rendezett olimpiát.
Laurie Anderson legutóbb 2014-ben lépett fel Budapesten. Ott voltunk a Városligetben, és nagyon szerettük a New York-i művész több szempontból is meglepő koncertjét.
Ez alkalommal egy intimebb koncerttérben egy különös szeánsz következik, amelyet Laurie Anderson különös – trombita–szaxofon–basszusgitár – összeállítású zenekarával, a SexMobbal celebrál.
A kultuszminiszternél – saját bevallása szerint – egyfajta szakmai ártalom, hogy ha a zebrán meglát öt embert csoportosulni, már beszédet akar mondani. A „Nekünk írták a dalt!” című kiállítás megnyitóján nemcsak beszédet mondott, hanem énekelt is a Magyar Zene Háza meglepett közönsége előtt.
Az államfő felsorolta az ország problémáit a Budapesten dolgozó külföldi nagyköveteknek. Szerinte a társadalomban bizonytalanság tapasztalható, egyes szektorokban nem versenyképesek a fizetések és Brüsszellel is soha nem szűnő küzdelmet kell vívni.
A Liget projekt ikonikus épülete a legrangosabb tengerentúli építészeti megmérettetésen, az Architecture MasterPrize (AMP) versenyén elnyerte az Architectural Design of the Year elismerést. Baán László biztos a Liget-projekt folytatásában, Lázár János azonban magyar tervezésű Nemzeti Galériát szeretne.