Zenés bulit tartana online? A Microsoft Teams áll elébe
Folyamatosan fejleszti a Microsoft videokonferencia szolgáltatását, a Teamset. Egy hamarosan érkező funkció online bulik, közös zenélések esetén jöhet majd jól.
Folyamatosan fejleszti a Microsoft videokonferencia szolgáltatását, a Teamset. Egy hamarosan érkező funkció online bulik, közös zenélések esetén jöhet majd jól.
Több fronton is nyomul a Microsoft, hogy minél több felhasználót vegyen rá megújult böngészőjének használatára. Legutóbb a játékosabb kedvűeket vette célba, hogy megkönnyítse számukra a szórakozást.
530 milliárd paramétert kapott a Microsoft természetes nyelvi feldolgozáson alapuló mesterséges intelligenciája. Hogy demonstrálja a gépi intelligencia képességeit, klasszikus meséknek írat vele más befejezést a Microsoft.
Nincs szükség arra, hogy a Windows 11-et használó letöltse a teljes Office-csomagot, a Microsoft már egyenkénti programokként kínálja ugyanis a csomag részeit.
A Mozilla Firefox után a „gamer böngészőként” is emlegetett Opera GX is bekerült a Microsoft alkalmazás-áruházába, így a Windowst használók is könnyebben hozzáférhetnek, mint eddig.
A Microsoft egy olyan frissítésen dolgozik népszerű videotelefonálós progamjához, a Teamshez, amellyel a nemzetközi beszélgetések résztvevőinek dolgát egyszerűsítené.
A Facebooknak 2021-ben is meggyűlt a baja platformot érintő kritikákkal, amiket újabb botrányok tetőztek. Meg is lett az eredménye.
Előtérbe került manapság az elektronikus eszközök javításához való jog kérdése. A Microsoft ennek kapcsán döntött úgy, hogy partnerségre lép a csúcseszközök javíthatóságának vizsgálatában jeleskedő iFixittel.
Néhány hónappal ezelőtt kezdte tesztelni a Microsoft a végponttól végpontig tartó titkosítást online videokonferencia szolgáltatásában. Mostantól mindenki számára elérhetővé vált ez a fontos funkció.
Amióta Chromium alapokra helyezte át böngészőjét a Microsoft, mintha vérszemet kapott volna: arról akarja meggyőzni a windowsos felhasználókat, hogy még véletlenül se válasszanak másik böngészőt az Edge helyett. Időnként ezt meglehetősen agresszíven teszi, így érthető, ha ez kiveri a biztosítékot a konkurenseknél.
Az Apple tavaly módosította alkalmazásboltjának irányelveit, amire a benne foglalt könnyítés miatt a Microsoft szemei is felcsillantak.
Új funkciót fejleszt a Microsoft a Windows 11-hez: az operációs rendszer szót fogad majd a hangutasításoknak is.
A modern Windows-változatokban egy rejtett menürendszer is elérhető, amivel sokkal kezesebbé tehető a felület. Ez alól a Windows 11 sem kivétel.
Időnként viccesebb, máskor viszont komolyabb felugró ablakok kerülnek elő, ha valaki az Edge böngészőből próbálná elérni a Chrome-ot.
A Microsoft a Windows 10 és a Windows 11 felhasználóinál is frissíti az Office appok, valamint a Microsoft 365 kinézetét.
A Microsoft a jelenleginél nagyobb szabadságot akar adni a menü testreszabásához.
A Microsoft folyamatosan fejleszti a Windows 11-et, ebbe az oprendszer csinosítása is beletartozik. Egy újabb ilyen effektus már láthatóvá vált néhány felhasználónál.
Ha szuperszámítógépekről hallunk, nem feltétlenül a Microsoft neve jut az eszünkbe. Pedig a redmondi cég komputerei is ott vannak a legerősebbek között, sőt egyikük a top10-be is bekerült.
Nem kell bizonyítani sem a Windows, sem a Chrome népszerűségét. Az előbbinél a Windows 7 is megfontolandó piaci részesedéssel bír (még mindig), így nem is olyan meglepő, hogy a Google ismét módosított egy dátumot e rendszer használói számára.
A Defender a Windows 10-en és 11-en is megtalálható. Az AV-TEST októberi felmérése szerint nem is érdemes mást felrakni mellé.