Tőkét emel az OMV
Az osztrák OMV olaj- és gázipari vállalat közel kétmilliárd eurós tőkeemelésre készül.
Az osztrák OMV olaj- és gázipari vállalat közel kétmilliárd eurós tőkeemelésre készül.
A BUX szinte hajszálpontosan ott zárt, ahol tegnap és tegnapelőtt is. Ma nem az OTP-t vették csak, az MTelekom forgalma is meghaladta a 7 milliárdot.
A Mol Nyrt. nem fizet osztalékot a 2008. évre, a nyereséget az eredménytartalékba helyezi – döntött a társaság éves rendes közgyűlése csütörtökön Budapesten. Ugyanakkor fenntartja hosszú távú osztalékfizetési politikáját, azaz a jövőben a befektetések függvényében a normalizált eredmény 40 százalékát osztalékként kifizeti. A közgyűlés elfogadott több olyan alapszabály-módosítást is, amelyik meggátolja, nehezebbé teszi a lopakodó felvásárlást.
A Mol Nyrt.-nek erős és stabil a pénzügyi háttere, a célja pedig az, hogy még erősebbé váljon a pozíciója, s ha vége lesz a recessziónak, ki tudja használni a fellendülés idején a piaci lehetőségeket – mondta Mosonyi György, a társaság vezérigazgatója csütörtökön a cég éves rendes közgyűlésén, ahol döntöttek arról, hogy a társaság idén nem fizet osztalékot.
A legnagyobb probléma a mai Magyarországon nem gazdasági, hanem erkölcsi – fejtette ki a Fidesz-közeli Nézőpont Intézet Alapítvány által jegyzett konferencián Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója. Szerinte az ország vagy változtat, vagy teljesen ellehetetlenül.
Már biztos, hogy nem lesz ott a Mol csütörtöki közgyűlésén a Szurgutnyeftyegaz, a társaság legnagyobb részvényese ugyanis egész oldalas hirdetést tett közzé arról, hogy megakadályozták részvételét az éves közgyűlésen.
A Szurgutnyeftyegaz orosz cég részvényvásárlása a Mol-ban az EU területére irányuló ellenséges lépés, jóllehet a moszkvai külügyminisztérium hétköznapi piaci tranzakciónak nevezte - írta szerdai elemzésében a Jamestown Alapítvány nevű washingtoni agytröszt.
A Kommerszant és a Vedomosztyi című orosz gazdasági lap egyaránt a legújabb botránynak nevezte, hogy a Szurgutnyeftyegaz egyelőre nem került be a Mol részvényeseinek jegyzékébe, és ezért nem szavazhat a csütörtökre tervezett Mol-közgyűlésen.
Bennfentes kereskedés és a piac manipulálásának gyanúja miatt nyomoz az osztrák pénzügyi felügyelet (FMA) az OMV vezérigazgatója, Wolfgang Ruttenstorfer ellen. A felügyeletnek szemet szúrt, hogy az osztrák olajvállalat első embere március 23-án 620 444 euróért vásárolt saját vállalatának részvényeiből, azon a napon, amikor a Profil című hetilapban egyértelműen állította, hogy az OMV az idén mindenképpen megtartja Mol-részvényeit.
Az öt százalék feletti mértékben gyengülő Mol rántotta le a BUX-ot április 21-én, kedden.
A Kommerszant című orosz gazdasági lap a címoldalán kezdődő cikkben számolt be hétfőn arról, hogy folytatódik a Szurgutnyeftyegaz Mol-részvásárlása körüli botrány, amennyiben a magyar politikusok új verzióval álltak elő a vásárlás okairól, és azt vélik látni mögötte, hogy Oroszország akadályozni akarja a Nabucco terv megvalósulását, amelynek a Mol is részese.
Az OTP Bank Nyrt. (OTP) a MOL Nyrt.-vel (MOL) megkötött részvénycsere-szerződés és részvényswap-megállapodás keretében 24 millió darab OTP törzsrészvényt idegenített el 5 010 501 darab MOL "A" sorozatú törzsrészvény ellenében - közölte a pénzintézet csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Bő három százalékos pluszban zárta a BUX a csütörtöki kereskedést, az OTP négy, a Mol 5,5 százalékkal drágult.
A BUX erősödött csütörtökön délelőtt, a BUX közel egy százalékkal javult. A vezető részvények mindegyike drágult.
Hiába járt ma kétszer is 1 százalék körüli pluszban a BUX, nap végére elfogyott a lendület, s végül 0,7 százalékkal a tegnapi záróérték alatt, 12 212 ponton zárt a mutató.
A forgalom kilencven százalékát adó OTP tartja nulla környékén a BUX-ot, a banki papír kedden délelőtt a 2700 forintot ostromolta.
Az OMV AG lezárta a Mol-részvények eladását, a tranzakció után a cégnek már nincsenek Mol-részvényei – közölte az osztrák olajipari vállalat.
A Kommerszant című orosz üzleti lap a Szurgutnyeftyegazt diplomáciai vonalon ellenőrzik – a Mol tovább védekezik az orosz részvényes ellen címmel, a Vedomosztyi című gazdasági napilap „Nem arra támadtak” címmel számolt be az ügylet állásáról csütörtökön.
A Mol Nyrt. 2009. április 8-án 4 965 582 darab Mol részvényt adott kölcsön az MFB Invest Zrt. részére a 2007. július 3-án közzétett saját részvény kölcsönadásáról szóló szerződés alapján - közölte az olajipari társaság a tőzsde honlapján csütörtökön.
Hernádi Zsolt nem hiszi, hogy a Molban az oroszok hirtelen színre lépése Gyurcsány Ferenc személyével függ össze, s még kevésbé hisz azokban a sejtetésekben, hogy „gyorsan még valamit le kellett boltolni, mielőtt a kormányfő távozik a posztról”.